V Anglii otevřela fitness centra pro unavené rodiče: Vyspíte se zde dorůžova

V Anglii otevřela fitness centra pro unavené rodiče: Vyspíte se zde dorůžova Zdroj: Shutterstock.com

Máte malé děti? Zvlášť v nedávné době, kdy byly uzavřené školy a školky, jste jistě jeli na doraz a trpěli celkovým vyčerpáním. Na rodiče, kteří jsou unavení z různých důvodů, myslí anglický řetězec fitness center David Lloyd Club. Připravil si pro ně speciální cvičební kurz Napercise, ve kterém nedělají nic jiného, než spí.

Spánková deprivace postihuje zejména rodiče malých dětí

Každodenní rodinný život bývá velmi hektický. Ať už rodiče chodí, či nechodí do práce, vždy když tráví čas se svými dětmi, snaží se jim být plně k dispozici a plnit jejich potřeby a přání. Když přijde večer a děti usnou, rodiče mohou po celodenním martyriu konečně vypnout. Věnují se sami sobě, anebo tráví čas společně s partnerem. Jenže co spánek?

Zdroj: Shutterstock.com O kvalitním, dlouhém a pravidelném spánku si mohou rodiče malých dětí nechat jenom zdát. Potvrzuje to například australská organizace Australian Cofererence Sleep DownUnder, podle níž až 26 procent rodičů malých dětí spí méně než 5 hodin denně. Dlouhodobá spánková deprivace však může vést ke spoustě problémům, týkajících se jak fyzického, tak psychického zdraví.

Tip: Chcete vědět, o kolik spánku jste přišli od doby, co se vám narodilo dítě? Přibližný počet hodin vám prozradí kalkulátor rodičovského spánku Lost Sleep Calculator.

Ve fitness centru nejsou cvičení nástroje, ale postele

Péče o děti je již od jejich narození velmi náročnou záležitostí. Zvlášť spánek patří od příchodu potomka na svět mezi vzácné komodity. Uvědomil si to i anglický řetězec fitness center David Lloyd Club, který vyčerpaným rodičům nabídl pomocnou ruku. Připravil si pro ně kurz Napercise, v rámci něhož ve fitku nenajdete cvičební stroje, ale postele. 

Jak tento kurz probíhá? Unavení rodiče se nejprve 15 minut protahují a zaměřují na nenáročné cviky. Dalších 45 minut odpočívají nebo spí na lůžku. K tomu všemu jim hraje relaxační hudba. Během kurzu je navíc teplota ve fitness centru snížena tak, aby podporovala spalování kalorií během spánku.

Až 86 procent rodičů trpí nadměrnou únavou

“Podle našeho výzkumu 86 procent rodičů připouští, že pravidelně trpí nadměrnou únavou. Jde o alarmující záležitost, když si uvědomíte, jak důležitý je kvalitní noční spánek pro naše celkové psychické i fyzické zdraví,” vysvětlil mluvčí společnosti David Lloyd Club.

Co na tento nápad říkáte? Brali byste něco podobného také v Česku?

Autor:
Publikováno: 29. 5. 2020 10:00 Nahlásit obsah