Influencerka předstírala, že zemřela na rakovinu děložního čípku. Rozzlobila tím nejen své fanoušky

Influencerka předstírala, že zemřela na rakovinu děložního čípku. Rozzlobila tím nejen své fanoušky Zdroj: Shutterstock

O pořádné pozdvižení na sociálních sítích se postarala indická influencerka Poonam Pandey, která předstírala vlastní smrt. Tímto skandálním chováním vyvolala obrovské rozhořčení nejen mezi svými fanoušky. Zneužila totiž vážné téma rakoviny a manipulovala s emocemi svých sledujících.

Falešné prohlášení o smrti influencerky vyvolalo obrovskou kontroverzi

Indická modelka a influencerka Poonam Pandey oklamala své sledující na síti Instagram. Zveřejnila status o tom, že zemřela na rakovinu děložního čípku, což později odvolala. Její počínání vyvolalo obrovskou kontroverzi a polemiku o etice online kampaní, informovala agentura DPA.

Falešné prohlášení o smrti influencerky Poonam Pandey vyvolalo na jejím Instagramu bouřlivé reakce. "Jak může někdo udělat něco takového?!" rozčilovala se jedna sledující. "Myslela jsem si, že jsem ji znala," uvedla další z jejích dlouholetých fanynek. "Ale tohle je přes čáru."

Chtěla zvýšit povědomí o rakovině děložního čípku

32letá influencerka Poonam Pandy, která má na Instagramu 1,3 milionu sledujících, se později přiznala, že svým kontroverzním statusem chtěla zvýšit povědomí o rakovině děložního čípku. Na jejím instagramovém účtu se proto 2. února 2024 objevila zpráva, že prohrála boj s touto zákeřnou chorobou. Na sociálních sítích i v médiích se posléze začaly objevovat její nekrology a hold jí vzdávaly i velké bollywoodské hvězdy. 

Také příznivci této influencerky byli zděšeni, když se na internetu začaly šířit zprávy o její smrti. "Nemůžu uvěřit, že už ji nikdy neuvidím," smutně sdělila jedna její obdivovatelka. I když byla zpráva o smrti Poonam pro její fanoušky překvapením, mnozí o její pravdivosti pochybovali. Několik dní předtím se totiž na Instagramu objevily fotografie influencerky na palubě výletní lodi, na kterých vypadá tak, že se těší dobrému zdraví.

Influencerka veřejnost ujistila, že je živá a zdravá

Poonam Pandey se proto musela přiznat a ve videu ze soboty 3. února 2024 veřejnost ujistila, že je živá a zdravá, což "však nemohou říct tisíce žen, které podlehly rakovině děložního čípku." Připomněla, že navzdory kontroverznímu způsobu dokázala v Indii zvýšit povědomí o této chorobě. Falešná zpráva o smrti mnohé pobouřila a část z nich mladou Indku kritizovala za sobeckost.

"Snažila jsem se jenom pomoci," bránila se influencerka ve svém instagramovém videu. "Je to věc, která mě opravdu trápí."

"Předstírat smrt pod záminkou zvyšování povědomí je nejen neetické, ale také manipulativní," napsal jeden z fanoušků. Další jí odkázal, že zprávu o její skutečné smrti už nikdo nebude brát vážně.

Jak vyplývá z údajů lékařského časopisu Lancet, v Indii je rakovina děložního čípku druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u žen. V rámci celosvětově registrovaných případů tohoto onemocnění patří Indii téměř čtvrtina těchto případů, dodala Světová zdravotnická organizace (WHO).

Zdroj: Instagram.com/poonampandeyreal, Bbc.com, Hindustantimes.com
Autor:
Publikováno: 15. 2. 2024 14:09 Nahlásit obsah