Od 1. července odložíme venku roušky a respirátory. Budou však stále platit výjimky

Od 1. července odložíme venku roušky a respirátory. Budou však stále platit výjimky Zdroj: Shutterstock

Jak schválila vláda, od čtvrtka 1. července nás v Česku čekají změny v nošení roušek a respirátorů pod širým nebem. Jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, na některých místech tuto ochranu dýchacích cest již odložíme, jinde bude stále povinná. Co tedy od 1. července začne platit?

Od čtvrtka 1. července přestává platit povinnost nosit alespoň roušku na všech venkovních veřejných místech. Respirátory či roušky nebudou povinné také na nástupištích, v otevřených čekárnách veřejné dopravy a ve vnějších prostorách provozoven stravovacích služeb (tj. na zahrádkách). Chránit se dále nebudete muset na venkovních veřejných či soukromých akcí, kde se sejde méně než 30 osob.

“Vláda schválila úpravu povinnosti nosit venku respirátor. Od 1. července platí už jen na hromadných akcích, kde je přítomno více než 30 osob. Ale pozor, pro povinnost uvnitř se nic nemění. Do vnitřních prostor respirátor nadále s sebou,” upřesnil na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ochranu dýchacích cest nebudete muset od čtvrtku 1. července mít ani uvnitř motorového vozidla. Povinnost nosit respirátor v Česku i nadále zůstává uvnitř budov a ve veřejné dopravě. Povinností mít ochranu dýchacích cest uvnitř budovy se rozumí skutečnost, sejdou-li se ve stejný čas alespoň dvě osoby, které jsou od sebe vzdáleny méně než dva metry a které nejsou členy jedné domácnosti.

Zdroj: CNN Prima News, Twitter

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2021 11:02 Nahlásit obsah