Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co dokáže s vaším tělem udělat sexuální půst?

Co dokáže s vaším tělem udělat sexuální půst? Zdroj: Shutterstock

Přemýšlela jste už někdy nad tím, co se děje s vaším tělem, když jste už dlouhou dobu neměla sex? Že ne? Tak se na to pojďme společně zaměřit v tomto článku.

Zda jsme v partnerském vztahu nebo ne, nedobrovolný celibát neprospívá žádné z nás, ať už to jsou jen dny nebo dokonce týdny. Dnešní uspěchaná doba nám nedovoluje se intimním hrátkám oddávat tak často, jak bychom chtěly. Proto se dnes budeme zabývat negativními vlivy, které s sebou tento půst přináší.

Jsme frustrované, upjaté a nervózní

Tyto stavy se u nás začnou projevovat mezí třetím a sedmým dnem abstinence. I když my si připadáme zcela normální, okolí nás vnímá úplně jinak. Dokážeme se rozčílit u jednoduchých problémů, cítíme se frustrované, vybouchneme kvůli každé maličkosti.                                               

Pozornost přesouváme jinam

Potlačování našich přirozených pudů nevede k ničemu dobrému. Čím více se snažíme samy sebe přesvědčit, že nám sex, doteky a vše okolo něj nechybí a že jej nepotřebujeme, tím více se budeme soustřeďovat na jiné věci, na zaměstnání nebo naše koníčky. Jenže ani to nám po čase nebude stačit. Potřeba uspokojit naše touhy, zejména ty kariérní, dojde do bodu, kdy nám nebude zatěžko jít přes mrtvoly, abychom pocítily uznání.

Zdroj: Shutterstock Cítíme se neatraktivní

Již po několika týdnech bez sexu se můžeme začít cítit neatraktivní, méněcenné, ošklivé a v každé ženě budeme hledat konkurenci. Z dříve usměvavé a sebevědomé ženy, se stane zatrpklá dáma. A to přece nechceme, ne?

Nevěra přestane být tabu

Čím déle s partnerem nemáte sex, tím více se odcizujete. Sex se pro nás stane rutinou, kterou budeme chtít mít co nejdříve za sebou a nějaké experimentování? To už dávno nepřichází v úvahu. A právě v tento moment pro nás noc s někým jiným, pro nás přitažlivým, nebude představovat až takový problém, jako dříve.

Autor:
Publikováno: 2. 3. 2022 18:08 Nahlásit obsah