Kategorie Alopecie

Článek
Modelka s alopecií ZaraLena Jackson svůj příběh sdílí na Instagramu. Vyjádřila se i ke kauze na předávání Oscarů 2022
Modelka s alopecií ZaraLena Jackson svůj příběh sdílí na Instagramu. Vyjádřila se i ke kauze na předávání Oscarů 2022 Britská modelka, influencerka a televizní hvězda ZaraLena Jackson prošla náročným obdobím. V roce 2020 jí začaly vypadávat obrovské chomáče vlasů. Ač podstoupila léčbu UV světlem, aby zachránila své dlouhé kadeře, byl to marný boj. Nakonec se musela vyrovnat s alopecií. Proto se jí velmi dotkla i kauza na předávání Oscarů.
Článek
Ztráta vlasů: Co ji způsobuje a jak ji zastavit?
Ztráta vlasů: Co ji způsobuje a jak ji zastavit? Až dvě třetiny mužů přijde o část svých vlasů ještě předtím, než dovrší čtyřicítky. Následně utrácejí desítky tisíc za přípravky či nastřelování, aby se vyhnuli něčemu, co je pro ně společensky nepřijatelné - plešatění.
Článek
Žena s alopecií si během prvního rande sundala paruku. Video ukazuje, jak reagoval její partner
Žena s alopecií si během prvního rande sundala paruku. Video ukazuje, jak reagoval její partner První rande bývá obvykle sázkou do loterie. Buď si se svým protějškem sednete, nebo ne. Během první schůzky se mnohdy o svém potenciálním partnerovi dozvíte věci, které vás donutí přemýšlet nad tím, zda z rande raději neutéct. Na hru na upřímnost vsadila i Eve Betts trpící alopecií, která si během prvního rande před partnerem sundala paruku.
Článek
Barbie bez vlasů, s protézou i vitiligem: Nová kolekce Mattel ukazuje, že v nedokonalosti je krása
Barbie bez vlasů, s protézou i vitiligem: Nová kolekce Mattel ukazuje, že v nedokonalosti je krása Snad každá z nás si hrála s barbínami a chtěla být dokonalá stejně jako ony. Barbie panenky současnosti však nezobrazují pouze ideál krásy. Dokazuje to nová kolekce Barbie Fashionistas, kterou společnost Mattel vydala pro rok 2020. Její součástí je panenka s protézou, poruchou kožního pigmentu nebo holou hlavou.