Kategorie Aromaterapie

Článek
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat?
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat? Esenciální oleje v sobě obsahují aromatické výtažky z rostlin. A co je přírodní, to je pro nás podvědomě také bezpečné a zdravé. V případě esenciálních neboli éterických olejů to ale neplatí. I když dokážou léčit naši mysl i tělo, neměli bychom je používat bezhlavě. Při nesprávném zacházení nám totiž mohou spíš ublížit. Co bychom o nich měli vědět?
Článek
Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut
Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut Na lahvičku s vonnou esencí, do které jsou ponořeny bambusové tyčinky, je nejen hezký pohled. Z těchto tyčinek se do interiéru uvolňuje příjemná vůně, která lahodí našemu tělu i mysli. I když máte hlouběji do kapsy, můžete si pořídit difuzér i vy. A to tak, že si jej vyrobíte sami pomocí přísad, které najdete přímo u sebe doma!
Článek
Vůně santalového dřeva dokáže s vaším tělem i psychikou na podzim doslova zázraky
Vůně santalového dřeva dokáže s vaším tělem i psychikou na podzim doslova zázraky Santalové dřevo má příjemně sladkou, kořenitou vůni, která pozitivně působí jak na tělo, tak na duši. Jelikož umí navodit příjemné pocity, éterický olej ze santalového dřeva tvoří prazáklad aromaterapie. Se santalovým dřevem se setkáte i ve sprchových gelech, dekorační kosmetice nebo parfémech. Co všechno vůně tohoto zázraku s naším tělem dokáže?
Článek
Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou
Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou Na podzim se zkracují dny a prodlužují noci, z nedostatku sluníčka na nás padají splíny a depky. Abychom se zase dostali do pohody, špatné myšlenky nám pomůže zahnat nejen oblíbená hudba, plápolání svíček, ale i příjemná vůně. A proč si domov neprovonět rovnou směsí z našich nejoblíbenějších ingrediencí, které navodí pohodovou podzimní atmosféru?
Článek
Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie
Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie Voda působí na lidské tělo blahodárně a když jí spojíte s aromaterapií, dokáže opravdu zázraky. Jak vám relaxace ve vířivce prospěje a jaký esenciální olej použít?
Článek
Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně!
Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně! Máte pocit, že jste pod neustálým napětím a potřebovala byste vypnout? K vašemu restartu i navození pocitu pohody vám může dopomoci aromaterapie. Vonné olejíčky, které uklidní vaši mysl, můžete inhalovat, přidat si je do koupele nebo se jimi nechat masírovat. Kterými vůněmi tedy zaručeně odbouráte stres?
Článek
Aromaterapií proti bolesti a stresu – 20 vůní
Aromaterapií proti bolesti a stresu – 20 vůní Stres je v této moderní uspěchané době stále častěji naším společníkem, stejně tak bolesti různého druhu. Některé slabší bolesti či nachlazení a stres lze zmírnit i jednoduše díky aromaterapii, tedy přírodní cestou, bez…
Článek
Nejlepší aromaterapie olejem nejen pro ženy
Nejlepší aromaterapie olejem nejen pro ženy Aroma olej – vůně v lahvičce, která nahrazuje přírodu. Vůně plodů, květů, listů, kůry, dřeva a kořenů rostlin zlepšují náladu. Při procházce v lese se cítíme skvěle, zatímco doma nám tento pocit nahradí éterické oleje, které vznikají destilací a lisováním rostlin za studena.
Článek
Aromaterapie u porodu - dopřejte si voňavý porod!
Aromaterapie u porodu - dopřejte si voňavý porod! Porod je pro každou ženu jedním z nezapomenutelných zážitků. Pečlivě se na příchod našeho děťátka připravujeme, ať už formou speciálních kurzů, cvičení nebo četbou odborné literatury. Vedle teoretické přípravy bychom…
(2) Načíst více