Kategorie Aromaterapie

Článek
Vyrobte si vánoční potpourri: Tato dekorace provoní váš sváteční domov
Vyrobte si vánoční potpourri: Tato dekorace provoní váš sváteční domov Když se řekne potpourri, snad každý z nás si představí směsici sušených květin, lístků, koření a dalších voňavých komponentů. Tuto dekoraci, která provoní váš domov úžasnou vůní, si můžete vyrobit i ve vánočním provedení. A to z přírodních surovin, které máte na dosah.
Článek
Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte?
Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte? Napadlo vás někdy položit si na noční stolek vedle postele plátek citronu? Ač vám to možná přijde jako nesmyslný nápad, tímto jednoduchým trikem v průběhu jedné noci výrazně prospějete svému zdraví. Jak na vás tedy bude plátek citronu působit, zatímco budete spát? Zbavíte se nahromaděného stresu a uvolníte dýchací cesty. A nejen to.
Článek
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat?
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat? Esenciální oleje v sobě obsahují aromatické výtažky z rostlin. A co je přírodní, to je pro nás podvědomě také bezpečné a zdravé. V případě esenciálních neboli éterických olejů to ale neplatí. I když dokážou léčit naši mysl i tělo, neměli bychom je používat bezhlavě. Při nesprávném zacházení nám totiž mohou spíš ublížit. Co bychom o nich měli vědět?
Článek
Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut
Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut Na lahvičku s vonnou esencí, do které jsou ponořeny bambusové tyčinky, je nejen hezký pohled. Z těchto tyčinek se do interiéru uvolňuje příjemná vůně, která lahodí našemu tělu i mysli. I když máte hlouběji do kapsy, můžete si pořídit difuzér i vy. A to tak, že si jej vyrobíte sami pomocí přísad, které najdete přímo u sebe doma!
Článek
Vůně santalového dřeva dokáže s vaším tělem i psychikou na podzim doslova zázraky
Vůně santalového dřeva dokáže s vaším tělem i psychikou na podzim doslova zázraky Santalové dřevo má příjemně sladkou, kořenitou vůni, která pozitivně působí jak na tělo, tak na duši. Jelikož umí navodit příjemné pocity, éterický olej ze santalového dřeva tvoří prazáklad aromaterapie. Se santalovým dřevem se setkáte i ve sprchových gelech, dekorační kosmetice nebo parfémech. Co všechno vůně tohoto zázraku s naším tělem dokáže?
Článek
Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou
Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou Na podzim se zkracují dny a prodlužují noci, z nedostatku sluníčka na nás padají splíny a depky. Abychom se zase dostali do pohody, špatné myšlenky nám pomůže zahnat nejen oblíbená hudba, plápolání svíček, ale i příjemná vůně. A proč si domov neprovonět rovnou směsí z našich nejoblíbenějších ingrediencí, které navodí pohodovou podzimní atmosféru?
Článek
Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie
Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie Voda působí na lidské tělo blahodárně a když jí spojíte s aromaterapií, dokáže opravdu zázraky. Jak vám relaxace ve vířivce prospěje a jaký esenciální olej použít?
Článek
Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně!
Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně! Máte pocit, že jste pod neustálým napětím a potřebovala byste vypnout? K vašemu restartu i navození pocitu pohody vám může dopomoci aromaterapie. Vonné olejíčky, které uklidní vaši mysl, můžete inhalovat, přidat si je do koupele nebo se jimi nechat masírovat. Kterými vůněmi tedy zaručeně odbouráte stres?