Jste rádi sami? Možná se u vás objevují tyto osobnostní rysy

Jste rádi sami? Možná se u vás objevují tyto osobnostní rysy Zdroj: Shutterstock.com

Trávíte svůj volný čas rádi sami? Rádi jednoduše z tohoto uspěchaného světa na pár chvil zmizíte a najednou jste to jen vy a vaše myšlenky? Jestliže vám nevadí samota, patříte mezi ty, kteří si její hodnotu plně uvědomují, a když potřebujete, jste schopni nalézt svůj vnitřní klid.

Být sám se sebou dokáže opravdu jen málokdo, někteří se to za svůj život ani nikdy nenaučí. Jestliže tento popis na vás sedí a vy dokážete být o samotě a dokonce to i vyhledáváte, je velmi pravděpodobné, že se u vás objevuje těchto pět osobnostních rysů.

Máte své hranice

Ačkoliv jste přátelská osoba, v určitých tématech máte své hranice. Za každé situace se chcete cítit pohodlně a příjemně, proto nemáte příliš v oblibě horlivé vyptávání. Neradi se dělíte o své soukromé věci, především tedy s lidmi, které sotva znáte. Někdy však vaše sdělení informací či odmítání hovoru může působit až arogantně, což ovšem nebyl váš úmysl.

Vážíte si času

Známý fakt o lidech, kteří jsou rádi sami, je ten, že si cení hodnoty času. Chápou důležitost daného okamžiku, a proto se snaží především v práci být každou sekundou produktivní. Jen desetiminutová přestávka je pro ně ztráta času, raději si svou práci oddělají ve stanovený čas a až poté si dopřejí zasloužený odpočinek. Jednoduše nesnáší plýtvání časem, proto také v životě rozdělují věci na ty, které jsou a naopak nejsou pro ně přínosné.

Zdroj: Shutterstock.com

Jste se sebou spokojeni

Lidé, kteří svůj volný čas rádi tráví sami, jsou spokojeni sami se sebou a se svými myšlenkami. Rádi nad věcmi přemýšlí, berou to jako jakousi formu duševního cvičení, během kterého si vše uspořádají a urovnají. Jsou to také emočně stabilní lidé, protože rozumí sami sobě, svým citům a touhám.

Jste loajální

V tomto případě jde až o extrémní loajálnost, a to jak k vaší rodině, k vaší práci, tak k vašim dobrým přátelům, jednoduše ke všemu, co jste si pustili do života. Každá z těchto věcí pro vás opravdu hodně znamená a podle toho se také chováte a jednáte.

Samota je pro vás důležitá

Naprosto nesnášíte, když se vás z vaší samoty snaží někdo vyrušit. Je to váš vlastní svět, který jste si vytvořili, a je vám v něm příjemně. Je to něco, čeho se nikdy nechcete vzdát a ani nikoho pustit dovnitř. Jakmile však toho máte dost, umíte být na veřejnosti velmi zábavná a milá osoba. Vaše soukromá zóna je něco jako vaše malé království, na kterém máte něco jako závislost. Našli jste zde své pravé já, kde jste si urovnali své hodnoty a myšlenky. Někteří by si mohli myslet, že jste osamělí, jenže je to právě naopak.

Autor:
Publikováno: 30. 1. 2021 14:52 Nahlásit obsah