Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou

Nejlepší lék na podzimní splíny a deprese: Provoňte si domov přírodou Zdroj: Shutterstock

Na podzim se zkracují dny a prodlužují noci, z nedostatku sluníčka na nás padají splíny a depky. Abychom se zase dostali do pohody, špatné myšlenky nám pomůže zahnat nejen oblíbená hudba, plápolání svíček, ale i příjemná vůně. A proč si domov neprovonět rovnou směsí z našich nejoblíbenějších ingrediencí, které navodí pohodovou podzimní atmosféru?

Samotná aromaterapie vychází z toho, že vůně nám dokáže zlepšit náladu, navodit pocit štěstí, pohody i schopnost relaxace. Zkrátka ta správná vůně umí zahnat všechny špatné myšlenky, což je na podzim - v době častých splínů a depresí - naprosto neocenitelné.

Když chcete navodit pohodovou podzimní atmosféru, nemusíte ihned běžet do obchodu pro vonné tyčinky nebo svíčky, které mají chemický základ. Uklidňující podzimní vůni, která vám pomůže zrelaxovat, si můžete vyrobit rovnou doma. A to klidně pouze ze dvou přírodních ingrediencí. 

Zdroj: Shutterstock Svůj domov si zkuste provonět směsí ze skořice a pomerančové kůry nebo směsí ze skořice, hřebíčku a  jablečných slupek. O vůních je totiž známo, že nám připomínají naše nejkrásnější vzpomínky. Možná, že i vám tyto přírodní vůně připomenou vaše dětství, rodinná setkání, nebo pouze podzimní čas spojený s padajícím listím, chladným vánkem, pečením brambor v ohni a pouštěním draků.

Jak na to? Pomerančovou kůru a několik kusů celé skořice vařte v hrnci s vodou 20-40 minut na mírném plameni. A pozor! Poklička musí zůstat odkrytá. Stejným způsobem můžete postupovat také v případě vonné směsi z jablečných slupek, hřebíčku a skořice.

Zdroj: Shutterstock Tip: Aby se ve vašem domově na podzim zabydlela pohodová a útulná atmosféra, můžete si namícháním skořice, hřebíčku, sušených jablek, sušené pomerančové kůry a třeba kardamonu vytvořit také vonné potpourri. Nejen, že bude tato sušená směs u vás doma vonět mnohem déle, ale když ji správně nadekorujete, vytvoříte i stylového doplněk svého podzimně laděného interiéru.

Autor:
Publikováno: 12. 10. 2021 11:29 Nahlásit obsah