Kategorie Vůně

Článek
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte Pokud si myslíte, že přidáním soli a vody do aviváže něco pokazíte, jste na velkém omylu. Ba naopak, aviváž vylepšená tímto způsobem lépe zafixuje barvu prádla, a zároveň prodlouží jeho svěžest a dlouhotrvající vůni.
Článek
Co dokáže lidský čich: Vyvolává vzpomínky a vybírá nám vhodného partnera
Co dokáže lidský čich: Vyvolává vzpomínky a vybírá nám vhodného partnera Čich patří k lidským smyslům, který často podceňujeme. Dokáže toho ovšem víc než rozeznat libou vůni parfému nebo čerstvě uvařeného jídla. Tento smysl ovlivňuje naše životy víc, než si myslíme. Co vše tedy náš čich umí?
Článek
Šeříkový sirup: Hit současnosti, který šlape na paty klasickému bezovému sirupu
Šeříkový sirup: Hit současnosti, který šlape na paty klasickému bezovému sirupu Milujete vůni šeříku? V tom případě si ji můžete uchovat na velmi dlouhou dobu. Voňavé šeříky jsou momentálně v plném rozkvětu, proto nastal ten správný čas, abyste si je natrhala. Fialové či bílé šeříkové květy však nepatří jenom do vázy. Udělejte si z nich výtečný šeříkový sirup, který můžete popíjet v průběhu celého roku.
Článek
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím Na čokoládě ujíždí snad každá z nás. Stačí, když si k ní přivoníme a už jí nemůžeme odolat. Čím je čokoláda kvalitnější, tím lépe. Asi jste si všimla toho, že vás neskutečně přitahuje bohatá sametová vůně pražených kakaových bobů. Čím je to dáno a proč nemáme s čokoládou spojeno nic negativního? Vábí nás totiž podobnou vůní, jakou má růže.
Článek
Chcete, aby vaše toaleta zářila čistotou? Vytvořte si tyto domácí čistící bomby
Chcete, aby vaše toaleta zářila čistotou? Vytvořte si tyto domácí čistící bomby I přesto, že umývání toalety zcela jistě nepatří k nejoblíbenějším činnostem, dělat se to musí. Nápomocny nám k tomu jsou nejrůznější přípravky, které slibují zářivou a voňavou toaletu, avšak jejich cena mnohdy neodpovídá kvalitě.
Článek
Kvůli zavěšenému čajovému sáčku v autě byl všem pro smích. Když se ale dozvěděli důvod, okamžitě to udělali taky...
Kvůli zavěšenému čajovému sáčku v autě byl všem pro smích. Když se ale dozvěděli důvod, okamžitě to udělali taky... Téměř každý muž vám potvrdí, že nic nevoní lépe než interiér nového auta. Jenomže postupem času opotřebením, ale také především vlhkostí, se v našem autě objeví nepříjemný zápach, který se snažíme přebít předraženými vůněmi, které ve výsledku příčinu vzniku tohoto zápachu ani neodstraní.
Článek
Potraviny, které dokážou zásadně ovlivnit vůni a zdraví vaší vagíny!
Potraviny, které dokážou zásadně ovlivnit vůni a zdraví vaší vagíny! Tak stejně jako jsou potraviny důležité pro naši pleť, jsou důležité, ba možná i víc, pro naši vagínu. Víte, které náš pohlavní orgán ovlivňují?
Článek
Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží!
Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží! Jaro a obzvláště léto je ještě v nedohlednu, ale to neznamená, že vás nemůžeme navnadit na skvělý tip, jak si vyrobit vlastní olej z růží vypěstovaných na zahrádce. Pořádně si prostudujte kroky postupu, ať si můžete s prvními růžemi růžový olej hned vyrobit. Uvidíte, že si ho vaše pokožka zamiluje.