Chcete, aby vaše toaleta zářila čistotou? Vytvořte si tyto domácí čistící bomby

Chcete, aby vaše toaleta zářila čistotou? Vytvořte si tyto domácí čistící bomby Zdroj: Shutterstock.com

I přesto, že umývání toalety zcela jistě nepatří k nejoblíbenějším činnostem, dělat se to musí. Nápomocny nám k tomu jsou nejrůznější přípravky, které slibují zářivou a voňavou toaletu, avšak jejich cena mnohdy neodpovídá kvalitě.

Není snad totiž nic horšího, než si u někoho odskočit na toaletu, a po příchodu do této místnosti ucítit nepříjemný zápach linoucí se z mísy, která zrovna nezáří čistotou. Pokud tedy chcete ušetřit nějakou tu korunku a vytvořit si domácí osvěžovač a čistič v jednom bez chemikálií, čtěte dál.

Co budete potřebovat:

  • ½ hrnku sody
  • ½ hrnku kyseliny citrónové
  • ½ hrnku kukuřičného škrobu
  • vodu ve spreji
  • 3l plastový uzavíratelný sáček
  • 25 kapek éterického oleje dle vašeho výběru

Zdroj: boredomtherapy.com

Postup:

Smíchejte všechny výše zmíněné ingredience do plastového uzavíratelného sáčku, vše protřepejte, aby se ingredience smíchaly a ještě vše postříkejte 2x – 3x vodou ve spreji. Opět vše protřepejte a tento postup zopakujte minimálně pětkrát.

Zdroj: boredomtherapy.com Jakmile bude vaše směs hotová, přeneste ji například do muffinové formy. Do každého otvoru na muffin dejte trochu směsi a nechte dva dny schnout.

Po dvou dnech tuto směs z formy vytáhněte a nechte ještě dosušit na vhodném místě. V tuto chvíli pouze stačí, když kousek vhodíte do toalety a spláchnete – vytvoří se čistící pěna, po které vaše toaleta bude jen zářit a navíc i krásně vonět.

Autor:
Publikováno: 11. 2. 2021 12:22 Nahlásit obsah