Švédka Maja Svensson nosí celé tři roky stejné oblečení: Její přístup má bezesporu své výhody

Švédka Maja Svensson nosí celé tři roky stejné oblečení: Její přístup má bezesporu své výhody Zdroj: Medium.com

Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Gwyneth Paltrow či Vera Wang. Tito lidé byli a také jsou proslulí tím, že nosí stále dokola stejné kousky oblečení. Jejich stylem se inspirovala také švédská podnikatelka žijící v USA Maja Svensson, kterou můžete už po tři roky potkávat ve stejných kouscích oblečení. Jaké jsou podle ní výhody tohoto typu oblékání?

Inspirace celebritami i dalšími odvážnými ženami

Maja Svensson se inspirovala nejen přístupem některých celebrit, které nechtějí ztrácet drahocenný čas výběrem oblečení, a snaží se naopak zaměřit svou energii jinam. Její filozofie je velmi blízká i dalším ženám, které se z různých důvodů rozhodly, že po dobu 100 dnů budou nosit pouze několik základních kousků oblečení, které budou navzájem kombinovat.

Příběhy těchto odvážných žen, které se rozhodly jít proti proudu, najdete na Instagramu. A to konkrétně pod @oneoutfit100days. Tyto ženy protestují proti nadměrné produkci oblečení, kterou na nás chrlí módní butiky. Svým přístupem navíc dokazují, že ke svému životu nepotřebují značkové věci ani šatní skříně plné oblečení.

Zdroj: Instagram.com @oneoutfit100 days Proč nosit stále dokola stejné oblečení? Maja Svensson shrnula výhody tohoto přístupu

Také Maja Svensson se snaží poukázat na to, že i když se zaměříme na minimalistický šatník, přesto budeme vypadat dobře. Tento přístup vzala jako životní výzvu a už celé tři roky nosí stejné kousky oblečení, které střídá a zajímavě mezi sebou kombinuje.

Jelikož je svému stylu oblékání věrná už tři roky, pokusila se jako inspiraci dalším ženám shrnout výhody tohoto přístupu. Proč tedy nepodléhat módním trendům a být věrná pouze několika základním kouskům?

Ušetříte čas

Když se budete každé ráno oblékat do stejného oblečení nebo budete mezi sebou jednotlivé základní kousky pravidelně obměňovat, zjistíte, že máte mnohem víc času. Nemusíte tak ztrácet drahocenný čas přemýšlením, co si vezmete na sebe, nebo se dokonce po ránu na několikrát převlékat, než si vyberete ten správný model. Prostě se ráno oblečete a svůj jasně daný outfit s ohledem na počasí doladíte doplňky, botami či kabátem a máte hotovo.

Budete mít více energie na další činnost

Pokud ráno zbytečně nepřemýšlíte nad tím, co si vezmete na sebe, ale máte to už jasně dané, tento přístup pro vás představuje další pozitivum. Nezaměstnáváte tak svůj mozek zbytečnostmi, díky čemuž se můžete následně soustředit na mnohem důležitější věci, ať už v práci nebo ve škole. Věděli to ostatně už Steve Jobs nebo Mark Zuckerberg.

Zdroj: Sydostran.se/

Nebudete tolik utrácet

Za to, že už nebudete častou návštěvnicí obchodů s módou a nebudete plýtvat financemi za módní výstřelky, vám poděkuje i vaše peněženka. Také Maja Svensson tvrdí, že díky svému přístupu utratí mnohem méně peněz za oblečení. Navíc si vždy pečlivě promýšlí, co si koupí. Chce totiž, aby byl její šatník nejen úspornější, ale také funkčnější.

Ulevíte životnímu prostředí a nebudete podporovat dětskou práci

Není tajemstvím, že se módní průmysl řadí k jednomu z největších znečišťovatelů planety Země. Jestli jej tedy v nákupu stále nového trendy oblečení přestanete podporovat, uděláte svým krokem alespoň něco málo pro naše životní prostředí.

Většina módního oblečení v současnosti vzniká ve třetím světě. Tím, že nebudete podporovat současný módní průmysl, se podle Majy Svensson vyhradíte i proti strašným pracovním podmínkám, ve kterých musí každý den pracovat nejen dospělí, ale bohužel také děti.

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2019 13:11 Nahlásit obsah