Frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba jako malý sbíral mince a měl hračku pana Kuřátko. Hudba jej chytla až o mnoho let později

Frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba jako malý sbíral mince a měl hračku pana Kuřátko. Hudba jej chytla až o mnoho let později Zdroj: Rybičky 48

Čím chtěl být zpěvák Kuba Ryba z Rybiček 48 jako malý kluk? Rozhodně nesnil o hudební kariéře. Jak frontman této české pop-punkové kapely přiznal, hudba ho chytla až kolem deseti let, kdy začal mít zájem o holky. Že to byl krok správným směrem, se můžete přesvědčit i na velkolepém koncertu Rybiček 48 ve čtvrtek 20. října v pražské O2 areně.

Kuba Ryba byl v dětství zapáleným sběratelem mincí

Když se řekne Rybičky 48, rozhodně se vám vybaví frontman této kapely, kterým není nikdo jiný než Kuba Ryba. Když byl zpěvák a baskytarista Rybiček 48 malý, rozhodně nepočítal s tím, že se v dospělosti bude profesionálně věnovat hudbě a jednou se pokusí vyprodat O2 arénu.

Jak byste možná ani neřekli, Kubu Rybu to ještě v raném dětství k hudbě příliš netáhlo. “Já jsem jako dítě sbíral starý mince. Díky prababičce jsem měl i takový s datem 1755 a hodně z Rakouska-Uherska. Do deseti let jsem hrál fotbal, florbal, basket, hokej a házenou,” popsal své dětské záliby frontman Rybiček 48.

Zdroj: Rybičky 48

Nejoblíbenější hračka frontmana Rybičky 48? Pan Kuřátko

Jako každé dítě měl i své oblíbené hračky. Myslíte si, že šlo o autíčka nebo jiné klučičí věci? V tom případě vás musíme vyvést z omylu. Kuba Ryba nedal v dětství dopustit na hračku malého plastového kuřete.

“Jako úplný dítě jsem měl plastový malý kuře. Říkal jsem mu pan Kuřátko a ten za mě nadával rodičům, když se mi něco nezdálo. Mám ho doteď schovaný,” uvedl se smíchem Kuba Ryba.

Kuba Ryba se na hudbu vrhl i kvůli holkám

Frontman kapely Rybičky 48 chtěl být jako malý kluk popelářem i kosmonautem podobně, jako to měli také jeho vrstevníci. “Ale jako malej jsem chtěl být hlavně velkej. Teď bych to radši zase naopak,” podotkl Kuba Ryba.

A kdy se vůbec tento talentovaný zpěvák a baskytarista rozhodl, že se vrhne na muziku? “Hudba mě začala chytat až kolem deseti let, kdy jsem začal mít zájem o holky a viděl jsem, že na kytaru je lze ulovit,” pověděl o svých postranních úmyslech frontman Rybiček 48, jehož hudební talent můžete obdivovat i na velkolepém koncertu Rybiček 48 ve čtvrtek 20. října v pražské O2 areně.

Zdroj: Rybičky 48

Maturitu jsem ukecal na 2, 2, 1, 1, zavzpomínal frontman Rybiček 48

A jak to šlo Kubovi Rybovi ve škole? Měl velkou výhodu, že se nikdy nemusel příliš učit, a stále měl pěkné známky. “Ve škole mně to šlo docela samo. Vždycky jsem neměl rád matematiku, ta mě nebavila, a to ani na střední. Bavily mě spíš humanitní vědy. Nikdy jsem se nemusel moc učit. Ani na maturitu, tu jsem ukecal na 2, 2, 1, 1 - a to jsem přišel s kocovinou, protože den předtím slavil maturitu můj kámoš,” zavzpomínal na svá školní léta frontman Rybiček 48.

Řekli byste, že měl ve škole i nějaké průšvihy? “Průšvihář jsem byl průměrnej. Žádný trojky z chování, ale zase poznámek jsem měl požehnaně. Většinou proto, že jsem v něčem nesouhlasil s učitelem a nebál se to říct,” dodal Kuba Ryba.

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2022 10:12 Nahlásit obsah