Dámské čelenky do vlasů slaví v roce 2019 velký comeback: Která bude slušet právě vám?

Dámské čelenky do vlasů slaví v roce 2019 velký comeback: Která bude slušet právě vám? Zdroj: Shutterstock.com

Čelenky do vlasů, které byly obrovským trendem 90. let minulého století, nejsou jenom pro malé holčičky. Tento stylový vlasový doplněk slaví v roce 2019 velký návrat. Zkrášlit si s ním svou hřívu můžete i vy. Jaké typy čelenek se momentálně nosí a jak je můžete vkusně zkombinovat se svým outfitem?

Kdo ovlivnil návrat dámských čelenek? Módní návrháři

Dámské čelenky do vlasů v letošním roce nezačaly ženy nosit z pouhé nostalgie. Tyto vlasové doplňky jste mohli vidět na módních přehlídkách řady předních světových návrhářů. A odtud už byl pouze malý krůček k tomu, aby se čelenky dostaly do obchodů a aby si je opět oblíbily všechny ženy bez rozdílu věku.

V hlavní roli saténové a sametové čelenky

Mezi materiálem čelenek, které v letošním roce zdobí ženské vlasy, převládá především satén, samet a hedvábí. Top jsou zejména jednobarevné a hladké čelenky různých šířek. Nádherně vypadají také hladké jednobarevné čelenky, které jsou ve svém středu zdobené uzlíkem připomínajícím turban.

Největší parádu bezkonkurenčně uděláte jednoduchou jednobarevnou čelenkou užší šířky. Nasaďte si ji tak, aby směřovala mírně do čela, čímž zajistíte větší objem svých vlasů.

Barvy, které vévodí dámským čelenkám

Dámská čelenka, kterou si vezmete do vlasů, může mít v zásadě různou barvu i vzor. Rozhodně nic nezkazíte černou nebo tmavě modrou barvou. Letošní podzimní sezonu vám bude také slušet čelenka v hořčičné barvě či v odstínech zelené, oranžové a hnědé. Velmi trendy je také kostkovaný vzor.

Aby jednobarevné čelenky nepůsobily zas tak nudně, zkuste sáhnout po takovém kousku, který je zdobený perličkami, blýskavými kamínky nebo krajkou. Výše zobrazený model jantarové barvy zdobený uzlíkem a krajkou dokazuje, že dámská čelenka může být skutečnou ozdobou vaší hlavy.

Dámské čelenky kombinujete se všemi styly

Pryč jsou doby, kdy jste dámskou čelenku mohla nosit pouze k elegantnímu stylu. Zvláště instagrammerky dokazují, že tento vlasový doplněk se hodí prakticky ke všemu. A to i když se oblečete sportovně, nebo ležérně.

V případě, že dámskou čelenku propojíte s ležérním stylem, nebojte se prostřednictvím tohoto módního doplňku vybočovat z řady. Dámská čelenka nemusí být pouze černá nebo tmavě modrá. Upozorněte na sebe třeba volbou čelenky se zvířecím vzorem.

Autor:
Publikováno: 12. 9. 2019 13:06 Nahlásit obsah