Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku

Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku Zdroj: Shutterstock

Strach z pavouků neboli arachnofobie je vůbec nejrozšířenější fobií mezi lidmi. Ačkoliv u nás nežije žádný nebezpečný druh, strach z nich tkví někde hluboko v nás a občas nám tato naše fobie může znepříjemňovat život.

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří jen při pohledu na miniaturního pavoučka berou nohy na ramena, máme pro vás trik, díky kterému se svého strachu zbavíte jednou provždy. Vědci ze serveru BBC provedli test, při kterém účastníkům, kteří trpěli právě arachnofobií, byly ukazovány relaxační fotografie barevných květin, ovšem mezi nimi se také objevovaly fotky pavouků, které těmto lidem naháněly doslova hrůzu.

Jde totiž o to, že člověk, který nějakou fobií ze zvířat trpí, ať už to jsou hadi, pavouci či hmyz, si díky tomuto testu podvědomě spojí zvířata s příjemnou fotografií květin, která pomůže strach postupně potlačit.

Zdroj: Shutterstock Výsledek překvapil i samotné vědce, kteří nyní uvádějí, že tyto poznatky mohou pomoci v léčbě mozkových poruch, depresí, úzkostí anebo i v léčbě některých fobií a strachů. Na druhou stranu se však domnívají, že v případě například strachu z uzavřených prostor je bohužel tato metoda neúčinná.

Tak či onak je to velký posun vpřed a dokonce si podobný test můžete vyzkoušet i vy sami doma s někým, koho také trápí určitá fobie ze zvířat. Je však ale důležité, abyste dané osobně o svém záměru nic neříkali.

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2021 12:08 Nahlásit obsah