Kategorie Pavouci

Článek
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí V letních měsících se stáváme středobodem pro obtížný hmyz. Útočí na nás nejen komáři, ale i ovádi a mravenci. Často nás kousnou také pavouci a pobodá vosa nebo včela. Umíte ovšem mezi sebou štípance, bodnutí či kousnutí od hmyzu rozlišit? Je to důležité pro to, abyste je dokázali správně ošetřit.
Článek
V Austrálii našli údajně největšího pavouka současnosti: toho potkat nechcete
V Austrálii našli údajně největšího pavouka současnosti: toho potkat nechcete Kdo se bojí, nesmí do lesa. Zářným příkladem tohoto rčení je Austrálie. Ta totiž patří mezi země s největší koncentrací smrtelně nebezpečných zvířat. I tamní obyvatele stále dokáže překvapit rozmanitost jejich přírody.
Článek
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku!
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku! Strach z pavouků neboli arachnofobie je vůbec nejrozšířenější fobií mezi lidmi. Ačkoliv u nás nežije žádný nebezpečný druh, strach z nich tkví někde hluboko v nás a občas nám tato naše fobie může znepříjemňovat život.
Článek
Christine McConnell a její děsivé dorty
Christine McConnell a její děsivé dorty Všestranně talentovaná Christine McConnellová pochází z Los Angeles a domácnost sdílí se třemi kočkami. Na první pohled vypadá jako hospodyňka z amerického filmu 50. let. Tomu by napovídaly i její koníčky: Miluje šití,…
Článek
Šok! Koupili si banány, ze kterých vylezly stovky jedovatých pavouků!
Šok! Koupili si banány, ze kterých vylezly stovky jedovatých pavouků! Příběh této anglické rodinky připomíná příběh z hororu. V obchodě si koupili krabičku s banány, ze které vylezly stovky malých pavouků. A co víc! Jednalo se pravděpodobně o brazilské putovní pavouky, kteří patří k těm nejjedovatějším na světě.