Kategorie Fobie

Článek
Cherofóbie neboli strach ze štěstí. Jak se projevuje a dá se vůbec vyléčit?
Cherofóbie neboli strach ze štěstí. Jak se projevuje a dá se vůbec vyléčit? Říká vám něco slovo cherofóbie? Ano, podle názvu tušíte správně, že se jedná o nějakou fóbii či strach. Ovšem od těch ostatních se tento typ přeci jen o něco liší. Dnes se proto podíváme na to, co to znamená a že je vlastně častější, než bychom si mysleli.
Článek
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku Strach z pavouků neboli arachnofobie je vůbec nejrozšířenější fobií mezi lidmi. Ačkoliv u nás nežije žádný nebezpečný druh, strach z nich tkví někde hluboko v nás a občas nám tato naše fobie může znepříjemňovat život.
Článek
Děsí vás pohled na děravé a pórovité povrchy? Možná máte trypofóbii
Děsí vás pohled na děravé a pórovité povrchy? Možná máte trypofóbii Strach z výšek, uzavřených prostor nebo pavouků či hadů. Jednou z těchto běžných fóbií trpí snad každý z nás. Slyšeli jste ale o někom, kdo má strach z pohledu na množství malých otvorů, děr, trhlin nebo pórů? I tato fóbie existuje a odborně se jí říká trypofóbie. Jak poukazují vědci, je dokonce zakódovaná v našich genech.
Článek
Pátek třináctého: Proč nás tak děsí a co se k této pověře váže
Pátek třináctého: Proč nás tak děsí a co se k této pověře váže Říká se, že se nemůže stát nic horšího, než když nám v pátek třináctého přeběhne přes cestu černá kočka. Proč tento den považujeme za nešťastný a proč se jej tolik děsíme? Základ této pověry, která se váže k pátku třináctého, bychom našli v Bibli. Tato pověra se však vztahuje i k zániku rytířského řádu templářů.
Článek
Je vám úzko při pohledu na tento obrázek? Pokud ano, máte  vzácnou fobií
Je vám úzko při pohledu na tento obrázek? Pokud ano, máte vzácnou fobií Lidé často trpí různými druhy fobií. Jedná se o iracionální a často trvalý strach z konkrétních situací, věcí, zvířat nebo objektů. Nikdo nedokáže přesně určit, proč tomu tak je. 
Článek
Na jedovatou stonožku strašníka dalmatského narazíte i u sebe doma: Co od něj očekávat?
Na jedovatou stonožku strašníka dalmatského narazíte i u sebe doma: Co od něj očekávat? Pokud máte fóbii z pavouků, tento článek raději nečtěte. V důsledku oteplování klimatu se totiž v našich zeměpisných šířkách objevuje hmyz, se kterým jste se mohla dříve setkat třeba jenom v Chorvatsku. Jde konkrétně o strašníka dalmatského, který vás může vyděsit klidně u vás doma. Přečtěte si, co od něj můžete očekávat.