Proč ženy přitahují plešatí muži? Přijdou jim mužnější, inteligentnější a víc sexy

Proč ženy přitahují plešatí muži? Přijdou jim mužnější, inteligentnější a víc sexy Zdroj: Shutterstock.com

Když muž v mladším věku začne plešatět, považuje to za obrovský handicap. Ovšem většina žen pohlíží na muže s holou hlavou úplně jinak. Plešatí muži jim přijdou víc sexy, holá hlava jim podle žen přidává na charismatu, inteligenci i mužnosti. Tuto skutečnost potvrzují i některé vědecké studie. Souhlasíte s nimi?

Plešatění nemusí být handicap

Nadměrné vypadávání vlasů bere většina mužů velmi zle, zvlášť když se na jejich hlavě začnou objevovat první plešatá místa. Pokud však muž, který začíná plešatět, najde odvahu a oholí si svou hlavu zcela do hola, může čekat hlavně u něžnějšího pohlaví pozitivní odezvu. V očích žen totiž pleš není žádná tragédie, ale naopak velká výhoda.

Zdroj: Shutterstock.com

Muži s holou hlavou jsou pro ženy velmi atraktivní

Muži nejčastěji začínají plešatět kolem 35. až 40. roku života. Jestli na plešatění nezačnou pohlížet jako na svůj handicap, ale naopak na přednost, mohou jej ve svém životě využít plně ku svému prospěchu. Že jsou plešatí muži v životě úspěšnější, potvrdil i výzkum profesora Alberta E. Mannesa z Pensylvánské univerzity. Tento vědec došel k závěru, že muži s úplně holou hlavou jsou pro ženy o dost atraktivnější nežli ti s bujným porostem vlasů.

Jaká další pozitiva o plešatých mužích vyplývají? Ženy mají tendenci muže bez vlasů hodnotit jako silnější, mužnější, vyspělejší, inteligentnější, moudřejší a věrohodnější. Ve srovnání s muži s bujnou kšticí pak tito muži dle něžnějšího pohlaví mají větší charisma a jsou taky víc sexy.

Holá hlava v kombinaci se sebedůvěrou

Holá hlava však přitahuje podle vědců ženskou pozornost jenom tehdy, když si muž skutečně věří. Pokud bude mít z plešatění spíš mindrák a bude fňukat nad holou hlavou, v očích žen mu to na atraktivnosti rozhodně nepřidá. Podmínkou úspěchu je totiž kombinace pleši a dostatečného sebevědomí, tak jako to má třeba Vin Diesel, Bruce Willis nebo Dwayne Johnson.

Zdroj: Variety.com

Plešatění způsobuje víc faktorů

Jestli váš partner tápe nad tím, zda bude plešatět, nebo nikoliv, měl by se podívat na to, jak vypadá jeho dědeček z matčiny strany. V případě, že je jeho dědeček plešatý, existuje vysoká pravděpodobnost, že on sám začne plešatět ještě před 40. rokem věku. Za toto plešatění může konkrétně chromozom X, který přenáší nadměrné vypadávání vlasů z matky na syna. Na plešatost má ovšem vliv také chromozom 20. V tomto případě může být plešatost dědičná jak ze strany matky, tak ze strany otce.

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2019 14:00 Nahlásit obsah