10 zajímavostí o ochlupení v intimních partiích. Tohle jste jistě netušily

10 zajímavostí o ochlupení v intimních partiích. Tohle jste jistě netušily Zdroj: Shutterstock

Všechny jej máme a téměř všechny si jej nejrůznějšími způsoby odstraňujeme – řeč není o ničem jiném než o ochlupení v intimních partiích. Ačkoliv je to naprosto běžná věc, je to pořád téma, o kterém se lidé neradi baví.

Pokud ale i vy patříte mezi zvědavkyně, které zajímá například to, proč ochlupení některých lidí má jinou barvu než jejich vlasy, anebo také jaký je vlastně vůbec jeho význam, je tento článek přímo pro vás. Připravili jsme si 10 zajímavostí o ochlupení v našem klíně, které jste jistě nevěděly!

Zajímavost 1: Vaše chlupy budou postupem času šedivé

Gynekoložka Sweta Singh potvrdila, že opravdu stejně jako vlasy i ochlupení v intimních partiích šediví.

Zajímavost 2: Chlupy chrání vaše intimní partie před poškozením během sexu

Žena, která zažila milování s chloupky i bez nich jistě potvrdí, že každé z nich bylo úplně jiné. Jeden z hlavních důvodů, proč v této oblasti vůbec ochlupení máme je ten, že naše tělo chrání před jakýmkoliv poškozením, které může během sexu nastat, jako je například nepříjemně odření.

Zdroj: Shutterstock

Zajímavost 3: Chlupy chrání vaše intimní partie před infekcemi

Je to ten stejný případ jako u zajímavosti výše. Ochlupení v tomto případě funguje na stejném principu a to tedy tak, že nás chrání před poškozením během sexu ale také i před infekcemi, které způsobují viry a bakterie. Chlupy absorbují pot, což zlepšuje naši mikroflóru.

Zajímavost 4: Váš gynekolog vzhled vašeho klínu neřeší

Spousta žen řeší to, jak vypadá jejich klín těsně před tím, než jdou ke svému gynekologovi. Ovšem není vůbec důvod nad tímto přemýšlet a dumat. Vašeho gynekologa zejména zajímá to, jestli jste zdravá uvnitř a vůbec neřeší, jestli jste se oholila nebo ne.

Zajímavost 5: Růst chloupků může bolest

Několik žen také potvrdilo, že poté co se zbavily svých chloupků žiletkou či voskem, dorůstání bylo pro ně velmi nepohodlné, svědilo je to a některé také uvedly, že je to dokonce i bolelo.

Zajímavost 6: Odstraňování chloupků v období menstruace je bolestivější

Podle studie publikované v časopise Clinics, mají ženy nižší práh bolesti během premenstruační a menstruační fáze jejich cyklu. Doktorka Singh to vysvětlila tak, že odstraňování chloupků během menstruace je mnohem bolestivější kvůli tomu, že jsou tyto partie v tomto období více prokrvené.

Zajímavost 7: Chloupky po oholení nerostou silnější

Mnoho lidí se domnívá, že pokud si své chloupky v intimní partii oholí, později jim narostou chloupky silnější a mnohem více viditelné, což je ovšem jen mýtus. Když se podíváte na chlup, který rostl přirozeně a nebyl nikdy oholen, můžete vidět, že rostl do tvaru šípu – což znamená, že byl na konci zúžen. Ovšem když si tento chloupek oholíte, jak bude dorůstat, jeho konec nebude zúžený ale rovný, což působí, že je mnohem viditelnější a silnější než předtím. Jednás e tak jen o optickou iluzi.

Zajímavost 8: Někteří lidé mají rozdílnou barvu ochlupení než je jejich barva vlasů

Podle doktorky Wendy Askew se barva chloupků v našich intimních partiích spíše přibližuje barvě našeho obočí než vlasů.

Zdroj: Shutterstock

Zajímavost 9: Mít chloupky v intimních partiích je hygieničtější

Dalším mýtem je to, že si ženy myslí, že nemít chloupky je mnohem více hygienické, než je naopak mít. To ovšem není pravda. Je zapotřebí udržovat správnou hygienu, a pokud tomu tak je, pro naše partie i naše tělo je prospěšnější ochlupení „tam dole“ mít.

Zajímavost 10: To, jak váš klín vypadá, záleží jen na vás

Bez ohledu na to, co je anebo není moderní, co se mužům libí či nelíbí, to jak váš klín vypadá, je čistě jen na vás a je to jen vaše volba!

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2023 15:28 Nahlásit obsah