10 zajímavostí o ochlupení v intimních partiích. Tohle jste jistě netušily!

10 zajímavostí o ochlupení v intimních partiích. Tohle jste jistě netušily! Zdroj: Shutterstock.com

Všechny jej máme a téměř všechny si jej nejrůznějšími způsoby odstraňujeme – řeč není o ničem jiném než o ochlupení v intimních partiích. Ačkoliv je to naprosto běžná věc, je to pořád téma, o kterém se lidé neradi baví.

Pokud ale i vy patříte mezi zvědavkyně, které zajímá například to, proč ochlupení některých lidí má jinou barvu než jejich vlasy, anebo také jaký je vlastně vůbec jeho význam, je tento článek přímo pro vás. Připravili jsme si 10 zajímavostí o ochlupení v našem klíně, které jste jistě nevěděly!

Zajímavost 1: Vaše chlupy budou postupem času šedivé

Gynekoložka Sweta Singh potvrdila, že opravdu stejně jako vlasy i ochlupení v intimních partiích šediví.

Zajímavost 2: Chlupy chrání vaše intimní partie před poškozením během sexu

Žena, která zažila milování s chloupky i bez nich jistě potvrdí, že každé z nich bylo úplně jiné. Jeden z hlavních důvodů, proč v této oblasti vůbec ochlupení máme je ten, že naše tělo chrání před jakýmkoliv poškozením, které může během sexu nastat, jako je například nepříjemně odření.

Zdroj: Shutterstock.com

Zajímavost 3: Chlupy chrání vaše intimní partie před infekcemi

Je to ten stejný případ jako u zajímavosti výše. Ochlupení v tomto případě funguje na stejném principu a to tedy tak, že nás chrání před poškozením během sexu ale také i před infekcemi, které způsobují viry a bakterie. Chlupy absorbují pot, což zlepšuje naši mikroflóru.

Zajímavost 4: Váš gynekolog vzhled vašeho klínu neřeší

Spousta žen řeší to, jak vypadá jejich klín těsně před tím, než jdou ke svému gynekologovi. Ovšem není vůbec důvod nad tímto přemýšlet a dumat. Vašeho gynekologa zejména zajímá to, jestli jste zdravá uvnitř a vůbec neřeší, jestli jste se oholila nebo ne.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 29. 5. 2017 14:38 Nahlásit obsah