Ukrajinská umělkyně dává panenkám skutečnou podobu: Díky svému umění vyzdvihuje krásu i nedokonalost lidského těla

Ukrajinská umělkyně dává panenkám skutečnou podobu: Díky svému umění vyzdvihuje krásu i nedokonalost lidského těla Zdroj: YouTube.com

Panenky Barbie jsou hezké jako obrázek, o tom není pochyb. Přemýšleli jste ale nad tím, jak by vypadaly, kdybyste jim odstranili make-up? Umělkyně Olga Kamenetskaya šla ještě dál a dokonalé panenky přetváří do realistické podoby. Panenkám mění nejen obličeje a účesy. Šije na ně i stylové oblečení. Umění této kreativní ženy vám prostě vyrazí dech.

Panenky Barbie představují v očích malých holčiček ideál krásy. Ač jsou tyto panenky na první pohled dokonalé, na míle se vzdalují od reality. Právě tato skutečnost může mít u dospívajících dívek velmi negativní vliv na vnímání krásy.

Že je to špatně, si uvědomila také ukrajinská umělkyně Olga Kamenetskaya. Proto se rozhodla, že začne nerealistickým panenkám vdechovat přirozený vzhled. Úpravu panenek nejprve pojala jako svůj koníček. Ovšem nečekala, že na Barbie panenkách rozjede svou kariéru.

Poté, co začala dávat výsledky své práce na svůj instagramový profil, stala se známou prakticky přes noc. V současnosti má přes 66 tisíc fanoušků a její okruh sledujících se díky její úžasné práci stále zvyšuje.

Na co se Olga konkrétně zaměřuje? Podstatná je pro ni kompletní úprava panenky. Přemalovává její obličej, kterému dodává punc přirozenosti. Zaměřuje se také na účes: Vlasy panenek často stříhá i barví. A neopomíná ani na celkový outfit. Také v tomto případě se snaží, aby se oblečení, které má panenka na sobě, co nejvíc přiblížilo skutečnosti.

Každá panenka přetvořená Olgou Kamenetskayou je originál. Určitě jste si všimli, že tato umělkyně se soustředí i na detaily, a kromě krásy vyzdvihuje i nedokonalosti lidského těla.

Panenky této ukrajinské umělkyně jsou zkrátka jedinečné. Jak se vám její práce líbí?

Autor:
Publikováno: 4. 6. 2019 14:00 Nahlásit obsah