Umělkyně Mihaeala Noroc fotí na ulicích nejkrásnější ženy světa: Prohlédněte si její Atlas krásy

Umělkyně Mihaeala Noroc fotí na ulicích nejkrásnější ženy světa: Prohlédněte si její Atlas krásy Zdroj: Instagram.com @the.atlas.of.beauty

Rumunská fotografka Mihaela Noroc procestovala v posledních pěti letech více než šedesátku zemí. V každém koutě světa hledala nádherné ženy, jejichž krásu zachytila na unikátních portrétních fotografiích. Mihaelu v její úsilí nezastavilo ani narození dcerky, která ji doprovází na cestách.

Krása nezná hranice

Mihaela Noroc je rumunská fotografka, která tvrdí, že krása nezná hranice. Právě proto jezdí v posledních pěti letech po celém světě a pořizuje snímky těch nejnádhernějších žen, se kterými se kdy setkala. V posledním půl roce jí na cestách dělá doprovod také její šestiměsíční dcerka Natálie, tuto rumunskou fotografku tak v jejím nadšení nezastavilo ani čerstvé mateřství.

„Když zadáte do Google termín „krásná žena“, vyjedou vám obrázky velmi svůdných až lascivních žen. Proto jsem se rozhodla, že krásu zachytím jinak. A to tak, jak ji dnes a denně potkáváme na ulicích,“ vysvětluje rumunská umělkyně.

Nejkrásnější ženy od Skandinávie až po Afriku

Že Mihaela nasbírala opravdu spoustu unikátního materiálu, dokazuje její instagramový profil The Atlas Of Beauty, kde najdete portrétní fotografie krásných žen a dívek od Skandinávie až po Afriku. 500 fotografií krásných žen z více než šedesátky zemí světa vydala rovněž knižně, a to pod stejným názvem The Atlas of Beauty. Jak v knize, tak na Instagramu je přitom ke každému portrétu připojený krátký příběh.

Když si prohlédnete fotky Mihaely Noroc, zjistíte, že krása je velmi pomíjivým pojmem a nelze ji přesně definovat. „Krása je všude bez ohledu na věk, barvu kůže, peníze, společenské postavení nebo ovlivněnost módními trendy,“ říká o svém projektu Mihaela, která vás ohromí neuvěřitelnými portréty žen ze Švédska, Islandu, Rumunska, Severní Koreje, Itálie, Kuby, Iránu, Indie, Tibetu nebo třeba Etiopie.

Naše vnímání krásy je ovlivněno kulturou, ve které žijeme

Prostřednictvím svého projektu se Mihaela snaží dokázat, že žena může být krásná nejen zvenku, ale také zevnitř. Tato umělkyně rovněž vyzdvihuje krásu žen s tělesným handicapem, upoutaných například na invalidním vozíčku. Mihaela Noroc navíc upozorňuje, že naše vnímání krásy není ovlivněno pouze naším estetickým cítěním, ale také kulturou, ve které žijeme a kterou jsme výrazně ovlivněni. Jejím prostřednictvím pak pohlížíme na ostatní světové národy a společenství jinak.

„Myslím si, že žijeme v době nenávisti a nesnášenlivosti. Proto pro mě bylo důležité vyslat do světa poselství o lásce a rozmanitosti. Ve své knize i na Instagramu představuji lidem portrétní fotografie krásných žen ve velmi kontrastních situacích. I když jsme si tak kulturně a společensky vzdálení, jsme všichni součástí jedné krásné rodiny. A jelikož krása nezná hranice, ani laskavost a tolerance by neměly být nijak ohraničovány,“ upozorňuje Mihaela Noroc.

Co říkáte na krásné ženy, které na portrétních snímcích zachytila rumunská fotografka Mihaela Noroc? Potkali jste v životě ještě krásnější ženu či dívku? Podělte se s námi o své zážitky v komentářích.

Autor:
Publikováno: 6. 11. 2019 12:05 Nahlásit obsah