Annamária Horváthová odběhla první závod v balerínkách, dnes je mistryní Slovenska. Její příběh chytá za srdce

Annamária Horváthová odběhla první závod v balerínkách, dnes je mistryní Slovenska. Její příběh chytá za srdce Zdroj: Shutterstock

Annamária Horváthová z východoslovenské osady v Moldavě nad Bodvou o sobě dala poprvé vědět, když vyhrála místní atletické závody, které odběhla v balerínkách a bez ponožek. Tato patnáctiletá dívka, která na sobě velmi zapracovala, se nyní stala mistryní Slovenska. Zvítězila konkrétně v dorosteneckých závodech v běhu na 1500 metrů.

Příběh romské dívky Annymárie Horváthové je jako z pohádky o Popelce. Sportovní svět si jí poprvé všimnul v roce 2018, kdy vyhrála běžecké závody obutá pouze v balerínkách. Od té doby se její život začal posouvat příznivějším směrem. 

Tato dívka se dostala do sportovního klubu, kde ji vede profesionální trenér. Díky podpoře sponzorů získala i lepší sportovní vybavení. Od těchto chvil sbírá jednu medaili za druhou. Všechny však nyní ohromila, když se stala dorosteneckou mistryní Slovenska. Dorostenecký šampionát se uskutečnil v Košicích, a právě Annamária v něm dominovala na celé čáře.

“Pamatujete si na romskou dívku, která před několika lety vyhrála běžecký závod v balerínkách? Annamária Horváthová u běhu zůstala a před chvílí se stala slovenskou šampionkou dorostu v běhu na 1500 metrů! Obrovská gratulace Anněmárii, jejím rodičům, trenérovi a všem lidem na Slovensku, kteří byli jejím příběhem ovlivnění a v posledních letech při ní stáli, aby mohla pracovat na svých snech. Někdy stačí málo, vlídné slovo, důvěra a alespoň trochu lepší podmínky pro to, aby se děly velké věci,” informoval na sociálních sítích o bravurním vítězství patnáctileté dívky z romské osady slovenský europoslanec Michal Šimečka.

Ač má za sebou Annamária Horváthová skvělé sportovní úspěchy, stále žije v nuzných podmínkách se svou matkou a šesti sourozenci v romské osadě v Moldavě nad Bodvou. Právě kvůli těžkých sociálním poměrům mnozí Anněmárii nedávali šanci na velké sportovní úspěchy. Díky nezdolné vůli se jí však podařilo nemožné a po třech letech dřiny se prosadila na dorosteneckém mistrovství Slovenska.

“Běžela jako o život. Má nesporný talent a vyčnívá nad svými konkurentkami. Když bude na sobě dál usilovně pracovat, má velkou perspektivu,” uvedl pro slovenský list Nový Čas dívčin trenér Norbert Pecze z moldavského Atletického legionářského klubu s tím, že se Annamária zanedlouho představí na mezinárodních závodech v Česku.

Zdroj: Nový Čas, Facebook

Autor:
Publikováno: 23. 6. 2021 13:01 Nahlásit obsah