Domácí slupovací maska z vaječných bílků: Černé tečky nemají šanci

Domácí slupovací maska z vaječných bílků: Černé tečky nemají šanci Zdroj: Shutterstock.com

Co si budeme povídat, černé tečky na nose jsou věčný problém. Trápí nejen ženy, ale i muže. Abyste je mohli účinně odstranit, nemusíte si hned pořizovat drahé kosmetické přípravky. Na černé tečky platí domácí slupovací maska, jejímž základem jsou obyčejné vaječné bílky.

Slupovací maska na černé tečky na nose: Nezatěžujte své tělo chemií

Ať už chcete ušetřit anebo se bojíte, že spolu s kupovanou slupovací maskou na černé tečky zbytečně zatížíte své tělo chemií, dejte šanci klasickým vaječným bílkům. Na místa svého obličeje, která jsou nejvíce postižená černými tečkami, vaječné bílky působí velmi blahodárným způsobem.

Dočasně totiž stahují póry, a tak do budoucna snižují pravděpodobnost vzniku černých teček. Díky domácí slupovací masce však můžete nepěkné černé tečky odstranit okamžitě. Jak tedy na to?

Zdroj: Shutterstock.com

Ingredience na domácí slupovací masku

  • 1 rozšlehaný vaječný bílek
  • 1 balíček papírových kapesníčků
  • čistý kosmetický štětec

Jak postupovat?

1. Svůj obličej důkladně odličte.

2. Pokud se chcete zbavit černých teček na nose, nejprve si tuto část svého obličeje důkladně napařte. Důležité je, aby se póry otevřely a vy z nich tak lépe odstranili všechny nečistoty. V tomto případě postačí, když si na nos na 3 minuty přiložíte vyždímaný ručník, který jste předem namočili ve velmi horké vodě.

3. Vaječný bílek vyšlehejte v hrníčku vidličkou tak, aby se začala dělat pěna.

4. Vezměte si štětec a svůj nos bílkem rovnoměrně pomažte. Toto místo okamžitě přeložte jednou vrstvou papírového kapesníku, který následně prsty mírně uhlaďte.

5. Papírový kapesník opět rovnoměrně přetřete vaječných bílkem.

6. Tuto domácí slupovací masku si na svém nose ponechejte 10 až 20 minut, a to do té doby, než zcela uschne.

7. Až je maska suchá, začněte ji postupně slupovat. Masku přitom odlepujte za strany na stranu.

Zdroj: Shutterstock.com

Pozitiva domácí slupovací masky na černé tečky

Domácí slupovací maska z vaječných bílků šetrně odstraňuje přebytečné černé tečky z problémových partií a omezuje jejich následný vznik. Jaká jsou její další pozitiva? Oproti kupovaným maskám jde o ekologickou alternativu bez jakýchkoliv chemických látek. Sami tak přesně víte, co si dáváte na obličej.

Klasická pleťová maska z vaječných bílků

Vaječný bílek je tvořený z 15 procent z bílkovin a z 85 procent z vody. Pokud jeden ušlehaný bílek jako klasickou pleťovou masku rovnoměrně nanesete na svůj obličej, zúží vám nejen póry, ale také zpevní pokožku a sníží zarudnutí. Je navíc vynikajícím přírodním přípravkem v boji proti akné. Pleťovou masku z bílku odstraňte tehdy, když v obličeji pocítíte pnutí. Tvář si opláchněte vlažnou vodou a lehce dosušte bavlněným ručníkem.

Tip: Do jednoho ušlehaného bílku můžete přidat také dvě lžíce najemno nastrouhané salátové okurky. Tuto pleťovou masku si naneste na obličej, nechte působit 10 minut a pak si tvář opláchněte. Výsledkem bude vypnutá, zářící a hydratovaná pleť a stažené póry.

Autor:
Publikováno: 27. 9. 2019 12:00 Nahlásit obsah