Britský premiér Boris Johnson má koronavirus. Svou funkci bude vykonávat z domova

Britský premiér Boris Johnson má koronavirus. Svou funkci bude vykonávat z domova Zdroj: Shutterstock.com

Britský premiér Boris Johnson na svém twitterovém účtu v pátek 27. března oznámil, že je pozitivní na onemocnění COVID-19. V současné době se nachází v domácí karanténě, odkud bude dále pracovat. Jak sám uvedl, má mírné příznaky.

Pandemie koronaviru, která silně zasáhla Spojené království, se nevyhnula ani britskému premiérovi Borisu Johnsonovi. Tento státník na svém twitterovém účtu v pátek 27. března napsal, že byl pozitivně testován na koronavirus. Dále uvedl, že má mírné příznaky, k nimž patří zvýšená teplota a kašel.

Boris Johnson proto nyní pracuje z domova, kde je v izolaci. Díky novým technologiím však může být stále ve spojení se svým týmem, se kterým bude podle svých slov i nadále vést národní boj proti koronaviru.

Zdroj: Shutterstock.com Britský premiér ke svému twitterovému textovému příspěvku připojil i krátké video. V něm poděkoval všem, kteří ve Velké Británii proti koronaviru bojují. Jeho řeč směřovala zdravotníkům, policistů, učitelům či sociálním pracovníkům. Nezapomněl však pochválit ani celou britskou společnost a dobrovolníky.

„Chci poděkovat všem, kteří pracují, aby Británie mohla fungoval dál skrze tuto epidemii. Dostaneme se z toho,“ vzkázal ve svém twitterovém videu Boris Johnson, který dodal, že velké díky posílá i těm, kteří dělají to samé jako on. A to sedí doma, kde se léčí, pracují nebo se starají o děti, a tím brání dalšímu šíření koronaviru.

Vláda Borise Johnsona velmi dlouho odmítala zavést protikoronavirová opatření, jako tomu bylo ve většině jiných evropských zemí. K razantnějším krokům, jako je nošení roušky, dodržování odstupů, scházení se pouze ve dvou lidech nebo uzavření většiny obchodů kromě potravin, přistoupila s velkým zdržením. Velká Británie měla ke čtvrtku 26. března v evidenci 11 568 nakažených koronavirem, 578 osob na onemocnění COVID-19 již zemřelo.

Autor:
Publikováno: 27. 3. 2020 16:27 Nahlásit obsah