Bývalá plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová má trápení s dcerou. 7měsíční Klárce diagnostikovali virovou encefalitidu

Bývalá plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová má trápení s dcerou. 7měsíční Klárce diagnostikovali virovou encefalitidu Zdroj: Profimedia

Těšila se na vodní radovánky a prosluněné léto, místo toho tráví čas se svou 7měsíční dcerou v nemocnici. Bývalá beachvolejbalová reprezentantka Kristýna Hoidarová Kolocová se na Instagramu svěřila se svým trápením. Její Klárce totiž lékaři diagnostikovali virovou encefalitidu. Jak tato dívenka, tak její maminka jsou obrovské bojovnice.

“Holčičko moje, pojďme už domů! Dnes se situace vyvinula trochu jinak, než jsme věřili a doufali. Pro velkou spavost, apatii - JIP, neurologická vyšetření, lumbální punkce. A výsledek je bohužel virová encefalitida… Tak mi prosím někdo napište, že to vaše dítě taky mělo a že teď už vesele skotačí doma,” napsala Kristýna Hoidarová Kolocová v pondělí 27. června na svém instagramovém profilu.

Bývalá hvězdná volejbalistka, která aktuálně pobývá se svou 7měsíční dcerou Klárkou ve Fakultní nemocnici v Motole, hledala na Instagramu podporu. Své sledující rovněž požádala, aby ji uklidnili vlastní zkušeností s virovou encefalitidou u dětí, která měla šťastný konec. 

Spoustu podpory, láskyplná slova a obrovskou dávku energie Kristýně Hoidarové Kolocové poslali na dálku nejen její fanoušci. Spoustu sil jí a její dcerce popřáli také kamarádi a známí včetně tenistky Barbory Strýcové.

“Statečná a tak trpělivá! Před pár dny si stoupala u gauče a obývák jí byl malej.. Dnes leží v malé postýlce na zádech napojená na několik hadiček.. a přitom skoro nekňourá, nebrečí. Vypadá, jako by to prostě brala tak, jak to je. Mám se od ní hodně co učit. Je úžasná. Moje malá bojovnice…” zveřejnila Kristýna Hoidarová Kolocová další report z Fakultní nemocnice v Motole.

Malá Klárka se narodila začátkem listopadu roku 2021. V pouhých 7 měsících však svádí nesmírně těžký boj s virovou encefalitidou. Všichni do jednoho věří, že tento boj zvládne a vyjde z něj jako velká vítězka.

“A co že celý den děláme? Zpíváme, povídáme, hrajeme na zvířátka (kolik zvuků zvířat vymyslíte?), hrajeme s hračkama, kojíme, přebalujeme, vymotáváme z kabelů, hrajeme si s kabely, odpojujeme kabely - vážíme - připojujeme kabely, taky voláme s bráchou a tatínkem.. No, radši bych na koupák nebo do zoo, ale nenudíme se. A já už se těším na ten den, kdy se přetočí na bříško a udrží svoji hlavičku,” dodala statečná maminka Kristýna Hoidarová Kolocová, která se snaží myslet pozitivně.

Zdroj: Instagram.com/kristyna.kiki 

Autor:
Publikováno: 29. 6. 2022 08:26 Nahlásit obsah