Mikuláš českých celebrit: Kdo ctí tradici a kdo se strašení dětí vyhýbá obloukem?

Mikuláš českých celebrit: Kdo ctí tradici a kdo se strašení dětí vyhýbá obloukem? Zdroj: Shutterstock

V předvečer svátku svatého Mikuláše 5. prosince obcházel tradičně české domovy Mikuláš doprovázený čertem a andělem. Hodné děti dostaly mikulášskou nadílku, ty zlobivé uhlí a brambory. Mikuláše si nenechala ujít také spousta českých celebrit. Kdo byl celý rok hodný, a tak dostal nadílku, a koho si naopak odnesl čert?

Herečka Veronika Arichteva ctí svou vlastní mikulášskou tradici. Se svou rodinou si totiž užívá 5. prosinec bez Mikuláše, anděla a čerta. Místo strašení raději se svým manželem a synkem Lukou nosí zvířátkům do lesa jablka, mrkev a seno.

“Naše mikulášská tradice. Místo strašení čertem si chodíme pro mikulášskou ke krmelci. Dali jsme jim tam nakousaný jabka a Luka si odnes knížku a křupky. Doufám, že ne rýmu,” napsala na Instagram Veronika Arichteva.

Tradičního Mikuláše si naopak nenechala ujít modelka Agáta Hanychová. Jejího desetiletého syna Kryšpína i čtyřletou dcerku Miu navštívili jak Mikuláš, tak anděl i čert. “Miluju to,” okomentovala Agáta společnou fotku, z níž je jasné, že na mikulášskou tradici nedá rozhodně dopustit.

Mikuláš s čerty a andělem se zastavili také u zpěvačky Moniky Absolonové. Mikulášská družina si zde posvítila na Moničiny syny Tadeáše a Matouše.

“Krásnou druhou adventní neděli i vám všem. Čerti kluky neodnesli… Tak vám nevím, jak mají zlobit, aby je odnesli. Mně už to přijde dostačující na peklo. Děkujeme za návštěvu anděli, Mikuláši a čerti, tak 2-3 dny nám ta discplina vydrží… Teda snad,” napsala oblíbená zpěvačka na Instagramu.

To moderátorka Eva Perkausová se přímo stylizovala do postavy anděla. Svým instagramovým snímkem předvedla, že do družiny k Mikulášovi a čertovi by ji vzal snad každý.

“Já jsem anděl samozřejmě celoročně. Na koho byste ale dnes zavolali čerta a proč?” zeptala se sexbomba svých sledujících na Instagramu. 

Zdroj: Instagram.com

Autor:
Publikováno: 6. 12. 2021 09:45 Nahlásit obsah