Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně?

Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně? Zdroj: Profimedia

Jednou z nejznámějších písní Hany Zagorové je hit Maluj zase obrázky, který pochází z roku 1976. Také tuto píseň milujete? Možná, že vás překvapí, jakým způsobem tento hit vznikl. Hanka Zagorová v něm zpívá o vztahu, který prochází běžným vývojem od zamilovanosti až po partnerský chlad a odcizení. Vážně je to její příběh?

Lidé se mylně domnívají, že text napsala Hana Zagorová

“Měli jsme dva hrníčky, čtyři talíře, vyzdobené sluníčky přímo od malíře, cukru na pět hromádek, čtyři knížky pohádek, dva prstýnky na splátky, prázdné přihrádky. Maloval jsi obrázky dlaní horkou od lásky, chroupali jsme oblázky jako oplatky.” Právě takto začíná jedna z nejoblíbenějších písní české zpěvačka Hany Zagorové.

Jelikož Hanka byla nadaná básnířka a textařka, také jste si mysleli, že tuto píseň sama otextovala, a přitom vycházela ze svých vlastních zkušeností? V tom případě vás musíme vyvést z omylu. Autorem hudby a textu tohoto hitu je český textař, klavírista a skladatel Pavel Žák, který pro Hanku Zagorovou otextoval i spoustu dalších hitů. A to například Ta pusa je tvá, Duhová víla, Kdyby se vrátil čas, Počítadlo lásky nebo Žízeň po životě.

“Většina posluchačů si myslela, že jsem ji napsala sama, že je to můj vlastní příběh. Přicházely mi dopisy: Nic si z toho nedělej, najdeš si novou lásku, to byl určitě vůl, když od tebe odešel... Svěřovali se mi se svými osobními příběhy a s trápením. Jenže tento text jsem nenapsala. Nevznikl jako reakce na konkrétní zkušenost,“ uvedla Hana Zagorová věci na pravou míru také ve své knize.

Fanoušci Maluj zase obrázky překřtili na Hrníčky

K hitu Maluj zase obrázky, který se neoddělitelně váže k Haně Zagorové, se vztahuje také další zajímavost. Fanoušci této milované české zpěvačky tuto hitovku překřtili na “Hrníčky”. Když byla Hanka Zagorová na koncertech požádána, ať zazpívá Hrníčky, vždy věděla, o co jde. 

Píseň Maluj zase obrázky přitom nemohla chybět na žádném z Hančiných koncertů. Sama zpěvačka říkala, že jde o jednu z jejích nejoblíbenějších písní.

Hana Zagorová a píseň Maluj zase obrázky se objevily na pamětní minci

Mezi Hankou Zagorovou a hitem Maluj zase obrázky vznikl ještě jeden výjimečný vztah. V roce 2017 Česká mincovna vydala čtvrtou pamětní medaili ze sběratelské série Slavíci ve zlatě, na které se objevila právě Hana Zagorová.

Na přední straně mince se nachází portrét a jméno devítinásobné české slavice. Na druhé straně mince pak Hana Zagorová tančí na reliéfu gramofonové desky. Její siluetu přitom obklopuje notový zápis její milované písně Maluj zase obrázky.

Zdroj: Hudebnisrdcovky.cz, Novinky.cziReport.cz, Zagorovahana.cz
Autor:
Publikováno: 1. 9. 2022 08:59 Nahlásit obsah