Smutná zpráva: Zemřel frontman skupiny Crazy Town, Shifty Shellshock

Smutná zpráva: Zemřel frontman skupiny Crazy Town, Shifty Shellshock Zdroj: Shutterstock

V pouhých 49 letech zemřel hudebník Shifty Shellshock, který se celosvětově proslavil coby zpěvák a frontman raprockové kapely Crazy Town. Jeho tělo našli 24. července 2024 bez známek života v jeho domě v americkém Los Angeles. Příčina zpěvákovy smrti zatím není známá.

Zpěvák Shifty Shellshock, vlastním jménem Seth Binzer, dlouhá léta bojoval s drogovou závislostí. Během své kariéry několikrát čelil problémům spojeným s návykovými látkami. V roce 2012 byl hospitalizován v kómatu po předávkování, což byl jeden z mnoha momentů, kdy se jeho závislost dostala na veřejnost. 

Kvůli své závislosti se několikrát léčil. Aby na tento problém upozornil, účastnil se amerických reality show Celebrity Rehab a Sober House, kde veřejně sdílel své zkušenosti s drogami a alkoholem. V letech 2022 a 2023 zpěváka policie dvakrát zadržela za řízení v opilosti. Frontman Crazy Town však nedávno na sociálních sítích sdílel, že je střízlivý, živý a vděčný za nový začátek.

Shifty Shellshock zářil v kapele Crazy Town. Ta se zapsala do historie hudby hlavně svým megahitem Butterfly, který v roce 2000 ovládl snad všechny hudební žebříčky. Tahle píseň, která kombinuje rockové a rapové prvky, se stala okamžitým hitem a na vrcholu amerického žebříčku Billboard Hot 100 se udržela po dobu dvou týdnů. Kromě toho výrazně bodovala i v Rakousku, Dánsku nebo Norsku.

Kapela Crazy Town vznikla v roce 1995 a kromě Shellshocka ji tvořil rapper Bret "Epic" Mazur. Po úspěchu hitovky Butterfly vydali další album, které však nezaznamenalo stejný úspěch, což vedlo k rozpadu kapely v roce 2003. V roce 2007 se skupina dala znovu dohromady a v roce 2015 vydala třetí album The Brimstone Sluggers. V roce 2017 si změnili svůj název na Crazy Town X.

Shifty Shellshock po sobě zanechal tři děti.

Zdroj: Cnn.iprima.cz, Seznamzpravy.cz, Tmz.com

Autor:
Publikováno: 1. 7. 2024 09:30 Nahlásit obsah