Zemřel rapper Coolio. Do hudebního nebe odešel v 59 letech

Zemřel rapper Coolio. Do hudebního nebe odešel v 59 letech Zdroj: Shutterstock

Hudební svět pláče. Ve věku 59 let zemřel legendární americký rapper Coolio, kterého proslavily hity Gangsta's Paradise či Fantastic Voyage. Zprávu o rapperově smrti potvrdil ve středu 28. září 2022 večer jeho manažer Jarez Posey.

Rapper Coolio byl ve středu 28. záři v odpoledních hodinách nalezen v bezvládném stavu na podlaze koupelny svého dlouholetého přítele. Zdravotníci 59letého umělce oživovali přibližně 45 minut, ovšem bezúspěšně. Navzdory svému usilovnému snažení jej museli oficiálně prohlásit za mrtvého.

Příčiny Cooliovy smrti se aktuálně vyšetřují. Policisté potvrdili, že na místě úmrtí legendárního rappera nenašli žádné drogy. Až následná pitva a toxikologické rozbory potvrdí, jakým způsobem muzikant skutečně zemřel. Cooliův manažer Jarez Posey přitom uvedl, že šlo s největší pravděpodobností o srdeční infarkt. 

Zdroj: Shutterstock Kvůli nečekané smrti legendárního rappera smutní celý svět. Zvlášť Cooliovy oficiální účty na sociálních sítích jsou plné kondolencí od jeho fanoušků. Emotivní statusy na sociálních sítích zveřejnili například také Snoop Dogg, Vanilla Ice, MC Hammer nebo Ice Cube.

Ke smrti slavného umělce se vyjádřila i herečka Michelle Pfeiffer, která si v roce 1995 zahrála hlavní roli ve filmu Nebezpečné myšlenky. A právě k tomuto americkému filmovému dramatu vznikl slavný soundtrack Gangsta's Paradise, který Coolia proslavil po celém světě.

“Když jsem se dozvěděla o smrti talentovaného umělce Coolia, zlomilo mi to srdce. Jeho život skončil příliš brzy. Jak někteří z vás vědí, měla jsem štěstí s ním spolupracovat. Za skvělou skladbu Gangsta's Paradise získal cenu Grammy a myslím si, že to byl i důvod, proč byl náš film tak úspěšný. Pamatuji si, že byl vždy laskavý. I po 30 letech mám husí kůži, když to skladbu slyším. Posílám lásku jeho rodině,” uvedla na Instagramu Michelle Pfeiffer.

Rapper Coolio, vlastním jménem Artis Leon Ivey junior, se narodil 1. srpna 1963 v americké Kalifornii. V 90. letech 20. století patřil mezi největší hvězdy světové hiphopové scény. V roce 1994 vydal první sólové album, z něhož pochází hit Gangsta's Paradise. Tato skladba jej coby soundtrack k filmu Nebezpečné myšlenky (1995) proslavila po celém světě. Nepochybně kvůli Cooliově smrti nejvíc smutní jeho 10 dětí a bývalá manželka Josefa Salinas, se kterou se rapper rozvedl v roce 2000. 

Zdroj: Deadline.com, Instagram.com
Autor:
Publikováno: 30. 9. 2022 10:08 Nahlásit obsah