Kategorie Černobyl

Článek
Dítě z Černobylu: Marijka Sovenko se po jaderné havárii narodila jako jediná v zakázané zóně
Dítě z Černobylu: Marijka Sovenko se po jaderné havárii narodila jako jediná v zakázané zóně Ukrajinská studentka Marijka Sovenko, která brzy oslaví 20. narozeniny, vypadá jako její vrstevníci. Svým životním příběhem je ale naprosto výjimečná. Jde o jediné dítě, které se po černobylské havárii dne 26. dubna 1986 narodilo v zakázané zóně. Tato dívka přišla na svět 13 let po výbuchu jaderného reaktoru, Černobyl však bere jako své stigma.
Článek
Prodělala amputaci, nyní ale vyhrává zlaté medaile
Prodělala amputaci, nyní ale vyhrává zlaté medaile Následující příběh je o dívce jménem Oxana Mastersová, která se narodila 16. června 1989 v ukrajinském městě Chmeľnyckyj. Její příchod na tento svět však nebyl radostnou novinou, dívka se totiž narodila s tělesným postižením, které jí předurčilo opravdu velmi krutý start do života.
Článek
Navštivte Pripjať, město duchů
Navštivte Pripjať, město duchů Atomové město, nebo také město mladých. Tak se přezdívalo Pripjati, ukrajinskému městu nacházejícího se u hranic s Běloruskem. Věkový průměr města byl pod hranicí třiceti let, a aby také ne; žili v něm totiž hlavně zaměstnanci blízké jaderné elektrárny Černobyl.
Článek
Nejstrašidelnější místa světa
Nejstrašidelnější místa světa Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.