Co se v Česku otevře od 26. dubna a co od 3. května: Přehled změn, které nás čekají

Co se v Česku otevře od 26. dubna a co od 3. května: Přehled změn, které nás čekají Zdroj: Pixabay

V následujících týdnech nás podle rozhodnutí vlády čeká v Česku postupné rozvolňování. Od pondělí 26. dubna se například v Česku otevřou některé mateřské školy, od pondělí 3. května budou zase moci své brány otevřít zbývající obchody či služby spojené s péčí o tělo. Na jaké změny se v Česku můžeme konkrétně připravit?

Pondělí 26. dubna: Rozvolňování má dopad na MŠ, SŠ i VŠ

V pondělí 26. dubna se rozvolňování v Česku dotkne některých mateřských škol. Pro všechny děti se otevřou celkem ve třech krajích. A to v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském. Co je podmínkou pro otevření dalších mateřských škol? V daném kraji musí být méně než 100 nových případů nákazy koronavirem v posledním týdnu na 100 tisíc obyvatel.

Co se dále v Česku otevře v pondělí 26. dubna? Praktická výuka na středních školách a poslední ročníky vysokých škol.

Zdroj: Shutterstock Co se otevře v pondělí 3. května

V pondělí 3. května nás čeká výraznější rozvolňování, které bude spojené s otevřením zbývajících obchodů či služeb spojených s péčí o tělo. Podle české vlády však k tomuto rozvolňování dojde pouze tehdy, pokud se v tuzemsku nezhorší epidemiologická situace. Co se tedy 3. května otevře?

  • služby spojené s péčí o tělo: kadeřnictví, kosmetika, pedikúra či manikúra
  • služby spojené s péčí o zvířata
  • lázeňství
  • zbývající obchody a venkovní trhy
  • památky bez skupinových prohlídek
  • muzea a galerie

Podmínky otevření obchodů či kadeřnictví

Podmínkou otevření výše uvedených obchodů nebo služeb je méně než 100 nových případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel týdně v daném kraji. V některých krajích Česka se tedy tyto obchody či služby nemusejí otevřít.

Česká vláda uvedla i další možnou podmínku otevření. Například služby spojené s péčí o tělo či zbývající obchody se v celém Česku otevřou tehdy, když bude celostátní incidence nižší než 100 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel týdně.

V souvislosti s postupným rozvolňováním česká vláda připravila celkem šest balíčků návratu do života. V tomto dokumentu se můžete rovněž dočíst, kdy se například otevřou zahrádky restaurací, divadla, kina, posilovny nebo wellness centra.

Zdroj: Seznam Zprávy

Autor:
Publikováno: 23. 4. 2021 11:07 Nahlásit obsah