Cesta do Chorvatska autem 2021: Přehled podmínek, které musíte splnit, abyste si užili dovolenou u moře

Cesta do Chorvatska autem 2021: Přehled podmínek, které musíte splnit, abyste si užili dovolenou u moře Zdroj: Shutterstock

Chorvatsko patří k nejoblíbenějším destinacím, v níž statisíce Čechů každoročně tráví svou letní dovolenou. Ani letošní rok není výjimkou. Vzhledem ke koronavirové krizi to má však několik háčků. Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Máme pro vás přehled podmínek, které musíte při vstupu do tohoto jihoevropského státu splnit.

Co potřebujete při cestě do Chorvatska autem 2021

Pojedete letos na dovolenou do Chorvatska? V tom případě s sebou musíte mít potřebné potvrzení, se kterým budete moci překročit hranice. Počítejte ale s tím, že nedostačuje potvrzení o očkování první dávkou vakcíny ani běžné potvrzení o negativním výsledku antigenního testu. Jak uvádí Velvyslanectví ČR v Záhřebu, pokud jedete do Chorvatska na dovolenou, musíte mít s sebou jednu z těchto věcí:

Potvrzení o očkování proti koronaviru celkem dvěma dávkami. Musíte být naočkováni vakcínou registrovanou v EU.

Potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech. Musí být potvrzené lékařem.

Potvrzení o RT-PCR testu ne starší než 72 hodin od okamžiku testování. Musí jít o evropsky uznávaný certifikát.

Potvrzení o antigenním testu ne starším nežli 48 hodin od okamžiku testování. Toto potvrzení musí být vydané lékařským zařízením nebo akreditovanou laboratoří a podepsané lékařem. Výsledek testu musí uvádět výrobce testu.

Zdroj: Shutterstock Jak získat mezinárodní potvrzení o očkování či negativním výsledku testu

Máte za sebou očkování dvěma dávkami vakcíny nebo jste si nechali udělat na odběrovém RT-PCR test, který měl negativní výsledek? Pro cestu do Chorvatska potřebujete mezinárodní potvrzení, které si vytiskněte na webových stránkách Očkovací portál občana. Právě zde si můžete vytisknout potřebný očkovací certifikát nebo certifikát testu. Evropský certifikát Chorvaté uznávají i bez podpisu.

Jak je to v případě dětí do 12 let při cestě do Chorvatska

Dětí, které jsou mladší 12 let, se při cestování na dovolenou do Chorvatska podmínky negativních testů netýkají. Mohou tedy cestovat volně. Je možné, že se od 1. června podmínky při cestu do Chorvatska ještě promění.

Zdroj: Shutterstock Před cestou do Chorvatska vyplňte formulář na chorvatském webu

Turisté cestující do Chorvatska musejí ještě před odjezdem na dovolenou vyplnit online formulář chorvatského Ministerstva turismu. Zde udají důvod odkud, proč a na jakou dobu do Chorvatska cestují a doplní své osobní informace. Do online formuláře by měli nahrát také mezinárodní očkovací certifikát nebo certifikát testu.

Zdroj: Mzv.cz/zahreb, Cnn.iprima.cz

Autor:
Publikováno: 17. 6. 2021 10:31 Nahlásit obsah
Témata: Cestování