Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co způsobuje nedostatek sexu? Ovlivňuje psychické i fyzické zdraví

Co způsobuje nedostatek sexu? Ovlivňuje psychické i fyzické zdraví Zdroj: Shutterstock

Věděli jste, že se může nedostatek sexu negativně podepsat na našem fyzickém i psychickém zdraví? Sice existují způsoby, jak se člověk dokáže o své potřeby postarat sám, dáte nám ale jistě za pravdu, že to ani zdaleka není takový prožitek, jako milování samotné.

Nedostatek sexu může opravdu postupně naše tělo „ničit“ a bohužel ženy mají tendenci duševně trpět mnohem více než muži. Níže najdete několik příznaků, že žena již delší dobu neměla sex a také příčiny, proč na něj ani nemusí mít chuť.  

Snížené sebevědomí

Když už dlouho nemáte sex, vaše sebeúcta začne klesat. To platí zejména tehdy, když jste nedávno ukončila období, kdy jste se sexu oddávala pravidelně. Tento půst vás přinutí o sobě pochybovat a budete mít také pocit, že jste neatraktivní a nepřitažlivá.

Zapomínání

I na tohle má bohužel nedostatek sexu vliv. Delší doba bez intimního sblížení způsobí menší soustředěnost, což má za následek zapomínání a to i těch důležitých věcí.

Zdroj: Shutterstock

Nedostatek spánku

Studie ukázaly, že sex může ovlivnit i to, že člověk usne mnohem rychleji, a tak je logické, že bez něj se bude postupem času usínat opravdu obtížně. Je však také ironické, že nedostatek spánku ovlivňuje libido, ovšem přemýšlení o sexu způsobuje, že člověk nemůže usnout – je to takový začarovaný kruh.

Onemocnění

Může to znít bláznivě, ale je dokázané, že žádný sex ve skutečnosti zvyšuje riziko onemocnění. Souvisí to totiž s nedostatkem spánku, protože pokud nespíte dobře, vaše tělo nemá dostatek sil se proti nemoci bránit. Studie také ukázaly, že lidé, kteří se sexu oddávají pravidelně, žijí v průměru déle.

Léky

Užívání určitých léků může skutečně přispět ke snížení libida. Existuje totiž spousta léků na předpis, které s sebou nesou tento nešťastný vedlejší účinek. Pokud tedy nechcete riskovat, že užívání některých léků ovlivní i váš sexuální život, poraďte se raději se svým lékařem.

Stydlivost

Pokud žena delší dobu neprožila žádnou milostnou noc, může se stát, že bude více a více introvertní, stydlivá a nespolečenská. Je to bohužel jen další negativní věc, kterou s sebou nedostatek sexu přináší.

Zdroj: Shutterstock

Přibírání na váze

Nemusí to být pravidlem ale i to se stává. Průměrný člověk totiž během sexu spálí 100 kalorií, což sice není příliš, ale pokud máte sex několikrát týdně či několikrát denně? Pokud tedy víte, že vás právě čeká delší doba bez sexu, raději si do svého denního plánu zařaďte i cvičení.

Stárnutí

Poslední a zároveň pro nás ženy ten nejhorší bod ze všech. Dlouhodobý nedostatek sexu může být pro mnohé z nás stresující, a jak jistě samy víte, stres nám jen přidává léta a dělá vrásky.

Autor:
Publikováno: 7. 6. 2023 16:35 Nahlásit obsah