Dvě Češky ztropily v Chorvatsku velkou ostudu: Vyhazovaly místní obyvatelky z pláže, která však nebyla soukromá

Dvě Češky ztropily v Chorvatsku velkou ostudu: Vyhazovaly místní obyvatelky z pláže, která však nebyla soukromá Zdroj: Shutterstock

O velké pozdvižení se v Chorvatsku postaraly dvě Češky, o kterých píšou snad všechna chorvatská média. Při slunění na pláži na ostrově Drvenik Veli se pustily do místních obyvatelek. Chorvatky totiž doplavaly na pláž pod apartmánem, o níž si Češky myslely, že je soukromá. Ve skutečnosti nic jako “soukromá pláž” v Chorvatsku neexistuje.

Incident, který se odehrál na chorvatském ostrově Drvenik Veli a ve kterém hlavní roli hrály dvě Češky, zvedl ze židle snad všechny chorvatské občany. Začalo to tak, že Chorvatky doplavaly na pláž pod apartmánem, na níž se slunily dvě Češky. Ženy z Česka v domnění, že jde o soukromou pláž, se však rozhodly místní obyvatelky vyhodit.

“Znáte chorvatské zákony? Chcete skončit v médiích?” zeptala se Češek jedna z chorvatských návštěvnic pláže, novinářka Tonka Alujević, která si celý konflikt začala natáčet na mobilní telefon. 

Majitel apartmánu pak chorvatským plavkyním přes videohovor horkokrevně vysvětloval, že se nacházejí na soukromé pláži, na které nemají co dělat. A použil při tom spoustu peprných výrazů. “Vypadni z mé pláže, je*u ti matku! Dej si mě do médií,” křičel například. 

Chorvatky následně přivolaly policii, která na pláž dorazila motorovým člunem ze Šolty. I před policisty se Češky snažily chorvatské plavkyně z pláže vyhnat, strážci zákona jim v tom však zamezili. V následujícím prohlášení chorvatská policie pouze uvedla, že nedošlo k žádnému přestupku a že pláž není soukromá.

Zdroj: Shutterstock Pokud vás tedy chorvatský pronajímatel láka na “soukromou pláž”, nevěřte mu. Dle chorvatských zákonů totiž pevnina do šesti metrů od moře nikdy není soukromým majetkem. Soukromé pláže v Chorvatsku tudíž neexistují a nikdo by z nich neměl nikoho vyhazovat či dalším lidem bránit v přístupu.

Jak dopadl incident, ve kterém hlavní roli sehrály dvě Češky? Chorvatská policie se nezaměřila na české občanky, ale začala vyšetřovat pronajímatele apartmánu. Tento muž neprávem lákal turisty na soukromou pláž. Znamená to tedy, že pláž na ostrově Drvenik Veli ke svému podnikání používal neoprávněně.

Zdroj: Dalmacijadanas.hr

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2021 11:12 Nahlásit obsah