Horor v Chorvatsku: Na městské pláži ve Splitu uštknul ženu had

Horor v Chorvatsku: Na městské pláži ve Splitu uštknul ženu had Zdroj: Shutterstock

Chystáte se v létě do Chorvatska? Ani během letní dovolené není opatrnosti nazbyt. Své by mohla vyprávět Monika, která se opalovala na městské pláži v chorvatském Splitu. V nepozorovaném okamžiku ji uštknul do nohy had, který jí způsobil vážnější zdravotní potíže.

Jak informoval chorvatský list Dalmacija Danas, rumunská žena Monika, která pracuje ve Splitu, se vydala koupat a slunit na městskou pláž Žnjan. Právě zde se jí stal velmi nepříjemný zážitek.

“Ležela jsem ve stínu pod stromem a telefonovala. Najednou jsem ucítila velkou bolest. Když jsem se podívala na nohu, uviděla jsem hada, který se ode mě rychle plazí do nedalekého křoví. Z nohy mi teklo dost krve, had mě totiž kousl přímo do žíly,” popsala žena průběh uštknutí.

Zdroj: Shutterstock I když byla Monika v šoku, zachovala se duchapřítomně. Nasedla do auta a odjela do splitské nemocnice. Lékaři ženě po vyšetření řekli, že ji naštěstí neuštknul jedovatý had, a tak se jí ulevilo.

Přestože had nebyl jedovatý, Monice postižená noha natekla až dvojnásobně. Po kousnutí rovněž trpěla velkými bolestmi.

“Celé dny jsem nemohla stát na nohou. Moje noha byla dvakrát větší nežli normálně. Musím říct, že to celou tu dobu bolelo jako čert. Nyní, 10 dnů po uštknutí, moje noha konečně přichází k sobě. Opět se tedy můžu začít věnovat svým povinnostem,” dodala pro list Dalmacija Danas Monika.

Z uštknutí nedokázali lékaři určit, o jaký druh hada se jedná. Přesto tato událost se šťastným koncem všem dovolenkářům říká, aby byli na chorvatských plážích výrazně opatrní.

Zdroj: Shutterstock V Chorvatsku žije 15 známých druhů hadů, z nichž tři jsou jedovatí. Nejnebezpečnějším hadem Chorvatska je přitom zmije růžkatá, která patří k nejjedovatějším hadům Evropy.

Zdroj: Dalmacijadanas.hr
Autor:
Publikováno: 4. 7. 2022 10:12 Nahlásit obsah