Mladý pár cestuje po světě ve zrekonstruovaném školním autobusu: V jejich luxusním karavanu byste chtěli žít také

Mladý pár cestuje po světě ve zrekonstruovaném školním autobusu: V jejich luxusním karavanu byste chtěli žít také Zdroj: Instagram.com @tioaventurabus

Vzdát se klasické práce, která vás ubíjí a jít za svými sny. Přesně tohle udělal mladý pár z amerického Nashvilu, který vyrazil vstříc novým dobrodružstvím. 28letý Chase Green a 25letá Mariajos Trejo dali výpověď v práci, začali pracovat na volné noze a do toho přebudovali starý školní autobus v luxusní karavan, se kterým teď brázdí po světě.

Chase a Mariajos se rozhodli jít cestou, o které už velmi dlouho snili. Dali sbohem klasickému zaměstnání, stali se z nich digitální nomádi a vytvořili si svůj dům snů na kolech. Přesněji řečeno si koupili starý školní autobus měřící na délku přes 12 metrů, který přestavěli v luxusní karavan. S tímto obytným vozem teď brázdí severoamerickým kontinentem a nemohou se nabažit své svobody.

Celá předělávka školního autobusu jim trvala zhruba 4 měsíce a vyšla je na 3500 dolarů. „Inspirací nám byly návody na YouTube, kde lidé předělávali v obytné vozy klasické dodávky nebo autobusy. První video nám dokonce ukázal můj táta, protože věděl, že velmi obdivuji myšlenku malého bydlení,“ vysvětluje grafik Chase, který vyrůstal v obrovském rodinném domě.

Tento muž říká, že některé pokoje jeho rodného domu byly pouze naoko vybavené, ale nikdo je ve skutečnosti nepoužíval, což on sám považoval za velké plýtvání. Naopak v jeho současném minimalistickém bydlení, které si vybudoval s přítelkyní Mariajos ze starého školního autobusu, najde všechno, co k životu potřebuje.

Luxusní obytný vůz přebudovaný ze školního autobusu je vybavený velkou manželskou postelí, obývacím prostorem, kuchyňskou linkou s dřezem, lednicí a mrazákem a také koupelnou a toaletou. Dále byste zde našli i velkou nádrž na vodu a solární panely sloužící k výrobě elektřiny.

Mladí cestovatelé svůj aktuální životní příběh prezentují na Instagramu, který tvoří část jejich současných příjmů. Na druhou stranu se však shodují, že nic není růžové, jak se zdá. Při cestování se totiž dostávají do velmi stresujících situací. Největší výzvou je pro ně hledání pitné vody a vhodného místa k zaparkování.

„Když cestujeme, musíme plánovat hodně dopředu. Často si nemůžeme zaparkovat, kde chceme. Proto podrobně studujeme místní vyhlášky, které se týkají právě obytných vozidel,“ podotýká Chase.

Co mají Chase a Mariajos v plánu do budoucna? Sní o tom, že si koupí pozemek, na kterém si postaví menší domek. Zatím ale zůstávají u snů, protože je cestování se starým autobusem předělaným na luxusní karavan nepřestává naplňovat.

Autor:
Publikováno: 4. 7. 2019 12:00 Nahlásit obsah