Salamandra Resort – perlička Štiavnických vrchů

Salamandra Resort – perlička Štiavnických vrchů Zdroj: Tomáš Rucký

Slovenský resort Salamandra s jednou červenou sjezdovkou leží v srdci Štiavnických vrchů daleko od přeplněných středisek i městského ruchu a bude zajímat hlavně rodinky s dětmi, které preferují klid a komfort nebo ty, kteří mají rádi ideálně vše na jednom místě.

Salamandra resort leží necelých 20 minut od historického města Banské Štiavnice a zahrnuje kouzelný chalet, čtyřhvězdičkový hotel a krásnou červenou sjezdovku k tomu. Kdo chce hltat lyžařské kilometry a je vyznavačem safari lyžování, může tento resort klidně vynechat. Kdo si chce ale odpočinout v malebné tiché krajině, užívat si dobrou gastronomii a wellness a u toho si dobře zalyžovat na sportovní červené, mohla by pro něj Salamandra být zajímavým tipem.

Zdroj: Tomáš Rucký Areál s krytou čtyřsedačkovou lanovkou sice nabídne jen jednu sjezdovku, ta je ale patří mezi jedny z nejuniverzálnějších červených sjezdovek vůbec. Trať je akorátně členitá, nabídne pozvolné otevřené zatáčky a také prudší pasáže i následné mírnější sekce, kde se dá pěkně carvovat. Po celé délce je ale pěkně přehledná a v celku dobře čitelná.

Zdroj: Tomáš Rucký Trať spouštějící se z Veterného sedla (850 m) je dlouhá 1,4 km, takže dáte-li si ji na jeden zátah, docela kvalitně si i zasportujete. Sjezdovka se díky své orientaci drží svoji podstatnou délkou celý den ve stínu a na některé pasáže za celý den sluníčko ani nezasvítí, díky tomu ale její povrch vydrží relativně rovný i odpoledne.

Zdroj: Tomáš Rucký Osobně mi tu chybí nějaký propracovaný dětský lyžařský park s pojízdným pásem, prostor tu ale dovoluje jen mírný cvičný svah s dětskou pomou na dojezdu červené sjezdovky. Pro děti, co se teprve začínají učit lyžovat, by ovšem mohl být zajímavý dvouhodinový skipas za 15 euro na dětský vlek (pouze pro děti, které mají zaplacenou lekci v lyžařské škole Snowsports). Lyžařskou školu najdete u nástupní stanice sedačkové lanovky.

Zdroj: Tomáš Rucký Zázemí areálu se nachází přímo mezi hotelem a nástupní stanicí lanovky a kromě bufetu zahrnuje také menší obchod se sportovním zbožím, servis lyží na počkání a samozřejmě moderní půjčovnu lyží a snowbaordů, z hůlky, lyžáky, helma, brýle i rukavice. Celodenní zapůjčení lyžařského setu (lyže, lyžáky, hůlky) vyjde dospělého na 21 eur.

Zdroj: Tomáš Rucký Na teplý oběd se dá zajít přímo v zázemí areálu do menší samoobslužné restaurace, která zaujme příjemným dřevěným interiérem s francouzskými okny a také venkovní teráskou, kam sluneční paprsky na rozdíl od sjezdovky docela dobře proniknou. Když už Slovensko, tak bryndzové halušky (8,90 eur) a musím říct, že tyhle byly jedny z nejpovedenějších, co jsem kdy měla. V nabídce jsou dále například grilovaná kuřecí prsa (6,50 eur) nebo vepřový burgr (8,50 eur).

Zdroj: Tomáš Rucký Ze sjezdovky pak můžete prakticky na lyžích přijet k recepci hotelu Salamandra, kde se dá relaxovat v sauně, v páře, vířivce nebo v bazénu s výhledem přímo na sjezdovku. Wellness není potřeba dopředu rezervovat a navštívit ho můžete, i když nejste hotelovými hosty, a to v pondělí od 12 do 21 hod, v úterý až sobotu od 9 do 21 hod a v neděli od 9 do 20 hod.Vstup pro dospělého a dítě do 15 let na 1,5 hod vyjde na 19 eur (hoteloví hosté mají wellness samozřejmě v ceně pobytu). Speciální tělové procedury jako jsou masáže nebo horký rašelinový zábal je nutné rezervovat dopředu a ceník k nim najdete zde.

Zdroj: Tomáš Rucký Jak už jsme psali i v létě, za zmínku v hotelu Salamandra stojí kromě wellnessu i gastronomie, na kterou tu dohlíží špičkový šéfkuchař Robert Hudák, takže i večeře tu může být takovým speciálním gastro zážitkem.

Zdroj: Tomáš Rucký Možnost ubytování přímo u sjezdovky se pak bude líbit hlavně rodinkám s dětmi, které tak nemusí řešit žádné další přejíždění. Hotel se i na děti orientuje a nabízí zapůjčení kompletní výbavy, jako jsou postýlky, vysoké židle ke stolu, přebalovací podložky, vaničky nebo nočníky. Dětem se tu dále bude líbit v dětském koutku s prolézačkami, v dětském wellnessu a zatímco se budou bavit na nějakém z animačních programů, můžou si jejich rodiče odpočinout ve velmi hezky zařízených pokojích. Rezervovat se dají standardní pokoje i apartmány a ceny k nim najdete zde.

Zdroj: Tomáš Rucký Naprostou třešinkou na dortu je tu chalet umístěný přímo vedle hotelu, ale už je lehce zasazený do klidné přírody. Interiér chaletu je jak vystřižený z nějaké pohádky a dostane vás do kolen svým působivým interiérem vybudovaným v moderním alpském stylu. Kromě kouzelných pokojíčků je tu k dispozici prostorná a prosvětlená společenská místnost s velkou kuchyní a krbem. Chalet zahrnuje 5 ložnic a celkově se tu může ubytovat 18 osob. Týdenní pronájem chaletu vyjde zhruba na 26 tisíc na týden, fotky odsud vám nicméně bude závidět celý instagram.

Zdroj: Tomáš Rucký

Salamadra v kostce:

Vzdálenost z Prahy                                        4 hod 57 min

Vzdálenost z Brna                                         3 hod 9 min

Celodenní skipas dospělí                               37 eur

Parkování                                                       bezplatné u lanovky

Web resortu                                                   www.salamandra.sk

Web hotel                                                      www.salamandra.sk/hotel

Web chalet                                                     www.salamandra.sk/chalet

Zdroj: Tomáš Rucký Na Salamandře jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení REHALL, v helmách a brýlích SMITH a s vyhřívanými rukavicemi a ponožkami THERMIC.

Zdroj: Tomáš Rucký Galerie Salamandra Resort - galerie Salamandra Resort - galerie Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 21. 2. 2023 09:26 Nahlásit obsah