Vysoké Tatry praskají ve švech, dokazují fotky a videa na sociálních sítích. Čekají vás dlouhé fronty i problémy s parkováním

Vysoké Tatry praskají ve švech, dokazují fotky a videa na sociálních sítích. Čekají vás dlouhé fronty i problémy s parkováním Zdroj: Facebook.com | Tatry

Koronavirus ovlivňuje naše možnosti cestování. Namísto dříve oblíbených přímořských destinací spousta Čechů tráví letos svou dovolenou v tuzemsku nebo míří na Slovensko. Velmi populární jsou v současnosti Vysoké Tatry. Jestli do nejvyšších slovenských hor také míříte, musíte se obrnit trpělivostí. Jsou totiž přecpané lidmi.

Turisté vzali Tatry útokem

Nápad trávit letní dovolenou ve Vysokých Tatrách nedostali pouze Češi a Slováci. Nejvyšší slovenské hory se staly cílem dalších tisícovek turistů z okolních zemí. Potkáte zde i Poláky, Němce či Litevce. V důsledku nevídaného zájmu jsou Tatry doslova přeplněné k prasknutí, nejvytíženější jsou zejména o víkendech.

Zdroj: Facebook.com | Tatry O tom, jak to aktuálně vypadá ve Vysokých Tatrách, svědčí i spousta fotek a videí, které si můžete lehce dohledat na Facebooku. V nejvyšších slovenských horách jsou fronty turistů. Čeká se prakticky všude - na příjezd lanovky i na horských chodnících.

Počítejte, že budete mít problémy s parkováním

“Jestli se v následujících dnech chystáte do Vysokých Tater, obrňte se trpělivostí,” upozorňuje slovenský list SME s tím, že velký problém budete mít zejména s parkováním. 

“Doporučujeme, abyste vyrazili hned brzy ráno. Už kolem deváté hodiny budete mít problém prakticky kdekoliv zaparkovat. Když přijedete těsně před obědem, může se vám stát, že budete desítky minut kroužit a hledat alespoň jedno volné místo na zaparkování,” radí dále slovenský list SME, podle kterého oficiální parkovací místa ve Vysokých Tatrách momentálně vůbec nedostačují.

Polský turista natočil frontu na Rysy

Tatry zaplnili především Češi a Slováci, kteří si vybírají především nenáročné a lehce dostupné trasy. Velmi oblíbená je zejména cesta od Štrbského plesa k Popradskému plesu, kterou prochází zástupy lidí a často se není kam hnout. Jen část turistů pak vyráží na náročnější trasy, a to například směr Koprovský štít nebo Rysy. I zde se však štosují lidé.  

Zdroj: Facebook.com | Konrad Przebindowski

Dokazují to záběry nekonečné fronty na Rysy, tedy jeden z nejvyšších vrcholů Tater, které 29. července pořídil polský turista Konrad Przebindowski. Toto video konkrétně pochází z úseku od Žabího plesa mezi Popradským plesem a Chatou pod Rysmi, který turisté musejí překonávat pomocí řetězů a žebříků.
Autor:
Publikováno: 3. 8. 2020 14:44 Nahlásit obsah