Účinné cviky na boky: Zhubněte v problémových partiích a zbavte se madel lásky

Účinné cviky na boky: Zhubněte v problémových partiích a zbavte se madel lásky Zdroj: Shutterstock.com

S faldíky na bocích bojují nejen ženy, které mají pár kilo navíc. S těmito problémovými partiemi jsou často nespokojené i štíhlé ženy. Pokud pravidelně cvičíte, ale faldíky vám stále zůstávají, zahrňte do svého plánu následujících pět účinných cviků na boky. Když své problémové partie budete procvičovat každý druhý den, do měsíce máte faldíky pryč.

Cvik číslo 1: Boční výpady s činkami

Jde o velmi účinný cvik na boky, ke kterému budete potřebovat kilové činky. Tento cvik proveďte na každé straně svého těla celkem 10krát, a to ve 3 opakováních.

Cvik číslo 2: Unožování v leže

Unožování v leže se zaměřuje na více problémových partií. Tento cvik vám zformuje hýždě a vnější stranu stehen. Také vám pomůže zhubnout v bocích. Na každé straně svého těla unožujte celkem 10krát ve 3 opakováních.

Cvik číslo 3: Zvedání boků

Zvedáním boků nad podložku procvičíte dolní část svých břišních svalů a pánevní dno. Tento cvik zároveň zajistí, že vám v bocích budou ubývat centimetry. Cvičte jej celkem 15krát ve 3 opakováních.

Cvik číslo 4: Klasické dřepy

Klasické dřepy vám skvěle zpevní stehna a zadeček, ale pomůžou vám také zhubnout v bocích. Jde totiž o základní cvik, kterým si zformujete spodní část těla. Dřepy můžete cvičit bez zátěže. Pokud se na to cítíte, cvičte je s činkami. A to vždy 10krát po 3 opakováních.

Cvik číslo 5: Boční plank

Boční plank (neboli prkno) je už náročnějším, ovšem velmi účinným cvikem na boky. Pomocí bočního planku posílíte své celé tělo, a to zejména šikmé břišní svaly. Když budete plank cvičit poctivě, úbytek v bocích bude víc než viditelný. Boční plank cvičte na každé straně svého těla ideálně po dobu 60 sekund. Začátečnice mohou tento čas zkrátit na 30 sekund.

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2019 15:00 Nahlásit obsah