Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny

Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny Zdroj: Itsnotserious.co.uk

V dnešní době jsou stále populárnější schůdkovité regály na květiny. Pokud vám ale doma leží staré dřevěné malířské štafle, které už k původnímu účelu dávno nepoužíváte, rozhodně nemusíte utrácet za nový nábytek do domácnosti. Stylovou polici na květiny si s použitím několika latěk a vhodných barev vyrobíte právě i ze starých štaflí. Jak na to?

Designová police ze starých štaflí: Vhodná do obýváku i na terasu

Staré dřevěné malířské štafle rozhodně neodvážejte na sběrný dvůr ani je nepalte. I když pro ně už zdánlivě nemáte využití, můžete z nich vytvořit opravdu jedinečný designový kousek. Schůdkovité polici vyrobené ze starých štaflí a doplněné květinami různých druhů to bude náramně slušet v obývacím pokoji i venku na terase.

Zdroj: Balconygardenweb.com

Přeměna starých štaflí krok za krokem

Jak tedy přetvořit staré dřevěné štafle na designový kus nábytku? Řiďte se následujícím návodem:

1. Jarovou vodou a hadříkem nejprve se štaflí smyjte všechnu přebytečnou špínu.

2. Až štafle uschnou, odstraňte z nich případný starý nátěr. Na pomoc si vezměte hrubší smirkový papír. K dočištění štaflí pak použijte jemný smirkový papír.

Zdroj: Itsnotserious.co.uk 3. Štafle přetřete zvolenou barvou na dřevo. Po zaschnutí nátěr ještě jednou zopakujte.

4. Mezi jednotlivé příčky rozevřených štaflí rozložte laťky (nebo desky). Tyto laťky dopředu rovněž natřete barvou na dřevo. Tato barva může být mírně kontrastní nežli samotné štafle.

Starým štaflím sluší žlutá

Budete-li se držet předchozího postupu, vytvoříte si ze starých štaflí nádhernou designovou polici. Štafle ovšem nemusíte natírat pouze na bílo, je jenom na vás, jakou barvu si zvolíte. Pokud vám ale můžeme doporučit konkrétní barvu, zvolte si žlutý nátěr. Právě žlutá je v současnosti na jakémkoli druhu nábytku velmi trendy, a to i proto, že dokáže oživit každou místnost.

Zdroj: Pinterest.com Až budete mít designovou polici hotovou, je jenom na vás, kam ji postavíte. Radost vám bude dělat v obýváku, pracovně i na zahradě nebo balkóně. Tento schůdkovitý regál si samozřejmě dle libosti nadekorujete různými květinami i dalšími vhodnými doplňky.

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2019 14:00 Nahlásit obsah