Šikovná australská maminka šije návleky na bezpečnostní pásy: Její geniální nápad může zachránit život i vašemu dítěti

Šikovná australská maminka šije návleky na bezpečnostní pásy: Její geniální nápad může zachránit život i vašemu dítěti Zdroj: Shutterstock.com

Jednoduchý nápad bývá mnohdy tím nejlepším řešením. Tuto myšlenku potvrzuje také australská maminka Natalie Bellová, která šije na první pohled obyčejné návleky na bezpečnostní pásy autosedaček. Každý z návleků je však originál, protože se na něm píše o zdravotních problémech konkrétního dítěte.

Nikdy nevíte, co se vám při jízdě autem může stát. A co teprve vašemu dítěti. Abyste jej během cestování ochránili co nejvíc, inspirací vám může být právě geniální vychytávka rodilé Australanky Natalie Bellové. Jde o speciální návlek, který se na bezpečnostní pás autosedačky přidělává pomocí suchého zipu.

Zdroj: Boredpanda.com Úkolem tohoto návleku není samozřejmě zajistit pohodlí dítěte, ale informovat zejména zdravotníky ze záchranné služby o jeho aktuálním zdravotním stavu. A to zvlášť, má-li dítě nějaké zdravotní znevýhodnění, o kterém zdravotnickému personálu nedokáže samo povědět.

Zdroj: Boredpanda.com Když Natalie Bellová zveřejnila svůj nápad na sociálních sítích, způsobila takřka okamžitě obrovskou senzaci. Tisícovky australských rodičů ji ihned začaly žádat o to, aby vyrobila speciální návlek také pro jejich dítě.

Natalie však s tímto nápadem nepřišla zčistajasna. Sama má dceru se zdravotním handicapem, která je neslyšící. Proto dlouho uvažovala nad tím, co všechno by se mohlo v případě autonehody s její dcerkou stát. Tato australská maminka se proto rozhodla, že bude případným problémům čelit přímo.

Zdroj: Boredpanda.com „Vždycky se sama sebe ptám, co by se stalo, kdybych měla se svou dcerou autonehodu a nemohla bych zasahujícím zdravotníkům říct o dceřině diagnóze. Díky návleku, který se přidělává na autosedačku, už nad tím nemusím tolik uvažovat, protože ostatní informuje o dceřině diagnóze,“ uvedla Natalie Bellová na Facebooku.

Návleky, které tato žena šije, dávají rodiče svým dětem nejen na pásy od autosedačky, ale také na popruh od batohu. Díky tomu tak mohou ostatní informovat o takových závažných diagnózách, jako je cukrovka, autismus, silné alergie, problémy se sluchem, poruchy řeči nebo problémy se zrakem.

Zdroj: Boredpanda.com Spousta dětí, které mají tyto těžkosti, obvykle nosí náramky informující o jejich zdravotním stavu. V případě nehody je však mohou ostatní lidé snadno přehlédnout, protože bývají velmi často překryty oblečením. Naopak návleky na autosedačce nebo na popruhu od batohu jsou nepřehlédnutelné a v případě nehody si jich všimne opravdu každý. A to je s ohledem na zdraví dítěte to nejdůležitější.

Sami uznáváme, že australská maminka přišla opravdu s geniálním nápadem, který může během autonehody zachránit život spoustě dětem. Uvítali byste její geniální vychytávku i vy?

Autor:
Publikováno: 25. 6. 2019 13:53 Nahlásit obsah