Kategorie Rady a tipy

Článek
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou?
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou? Není nic jednoduššího než hodit špinavé oblečení do pračky, přidat prášek, aviváž a stisknout tlačítko. Praní prádla v pračce ale není taková brnkačka, jak se zdá. Její nesprávnou obsluhou totiž můžete nenávratně zničit svoje oblečení nebo zkrátit jeho životnost. Co tedy děláte při praní špatně a jak byste se tomu měli vyhnout? Řekneme vám to!
Článek
Banánová slupka nepatří do koše: Známe několik skvělých způsobů, jak ji použít!
Banánová slupka nepatří do koše: Známe několik skvělých způsobů, jak ji použít! Nejčastější věc, kterou uděláme s banánovou slupkou je, že ji hodíme do koše. To je ale škoda, protože se dát použít k řadě užitečných věcí. Banánová slupka má totiž desítky možných užití, a to hlavně v oblasti krásy a zdraví a taky péče o domácnost. K čemu všemu se tedy banánová slupka hodí?
Článek
Jablečný ocet: Kosmetický zázrak nejen pro krásnější vlasy a zdravou pleť
Jablečný ocet: Kosmetický zázrak nejen pro krásnější vlasy a zdravou pleť Nejenom jako zálivka na salát. Jablečný ocet má velmi široké využití také v kosmetice. Díky tomu, že obsahuje vitamíny A, B, C, kyselinu mléčnou a octovou, pektiny, draslík, fosfor vápník, chlor, křemík, sodík nebo hořčík, vám zajistí hlavně krásnější vlasy a zdravou pleť. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži!
Článek
Chcete se zbavit dotěrných vos? Vyrobte si účinné odpuzovače
Chcete se zbavit dotěrných vos? Vyrobte si účinné odpuzovače Stejně jako milujeme léto, tak nesnášíme dotěrné vosy. Jsou prakticky všude. Sotva si sednete s kávou a dortíkem na terase, nebo se zmrzlinovým pohárem na letní zahrádce restaurace, jdou po vás. A nedají pokoj a nedají. Pokud chcete mít od vos pokoj, vyzkoušejte následující tipy, díky kterým se jich konečně zbavíte.
Článek
Chytré vychytávky na letní party a grilování. Inspirujte se!
Chytré vychytávky na letní party a grilování. Inspirujte se! Co by to bylo za léto bez pořádné party pod širým nebem nebo bez pohodového grilování? Víte ale, že si je můžete udělat ještě příjemnějšími? Vyzkoušejte pár jednoduchých vychytávek, díky kterým bude vaše letní party nebo grilovačka s přáteli naprosto nezapomenutelná.
Článek
Jak si poradit s hmyzím bodnutím nebo kousnutím?
Jak si poradit s hmyzím bodnutím nebo kousnutím? Se stoupající teplotou trávíme více a více času venku, kde můžeme narazit na nejeden bodavý druh hmyzu. Jak se vyvarovat nepříjemným štípancům a kousancům, a jak se s nimi naopak poprat vám poradíme v následujícím článku.
Článek
Kuchyňské tipy a triky S–T
Kuchyňské tipy a triky S–T Opět pár dobrých rad začínajících písmenem S - T, které se mohou hodit.
Článek
Jak si poradit se zapáchajícím nebo špatně odtékajícím odpadem.
Jak si poradit se zapáchajícím nebo špatně odtékajícím odpadem. Všichni to známe - najednou nám zničehonic začne zapáchat koupelna nebo kuchyňský dřez. Viníkem je ucpaný odpad, ve kterém se většinou zachycují naše dlouhé vlasy, zbytky jídel a podobné "chutné" věci. Jak si s tímto problémem co nejlépe poradit bez nebezpečné chemie pomocí věcí, co máte rozhodně doma?
Článek
Kuchyňské tipy a triky V + U
Kuchyňské tipy a triky V + U Opět pár dobrých rad začínajících písmenem V + U, které se mohou hodit nejen v kuchyni.
(2) Načíst více