Kategorie Rady a tipy

Článek
Zavařování bez zavařovacího hrnce: Jde to v myčce na nádobí, mikrovlnce i troubě
Zavařování bez zavařovacího hrnce: Jde to v myčce na nádobí, mikrovlnce i troubě Potřebujete si zavařit marmeládu, přesnídávku, zeleninovou čalamádu nebo houby, ale nemáte zavařovací hrnec? Sezonní suroviny, na kterých si chcete pochutnávat v průběhu následujícího roku, můžete sterilizovat také jiným způsobem. Už jste slyšela o zavařování v myčce na nádobí, mikrovlnce nebo troubě?
Článek
Jak přežít vedra v kanceláři? Klimatizace a zeleň jsou základ
Jak přežít vedra v kanceláři? Klimatizace a zeleň jsou základ Tropická vedra jsou stále častější. Podle meteorologů je můžeme očekávat během srpna i července. Budete většinu léta trávit v práci? Přinášíme několik rad, jak si pobyt v kanceláři během letních veder co nejvíce zpříjemnit.
Článek
Šikovná australská maminka šije návleky na bezpečnostní pásy: Její geniální nápad může zachránit život i vašemu dítěti
Šikovná australská maminka šije návleky na bezpečnostní pásy: Její geniální nápad může zachránit život i vašemu dítěti Jednoduchý nápad bývá mnohdy tím nejlepším řešením. Tuto myšlenku potvrzuje také australská maminka Natalie Bellová, která šije na první pohled obyčejné návleky na bezpečnostní pásy autosedaček. Každý z návleků je však originál, protože se na něm píše o zdravotních problémech konkrétního dítěte.
Článek
Jak se postarat o pokojové rostliny, když budete na dovolené? Nezvadnou vám díky těmto tipům
Jak se postarat o pokojové rostliny, když budete na dovolené? Nezvadnou vám díky těmto tipům Chystáte se na letní dovolenou a už teď si lámete hlavu tím, co bude s vašimi pokojovými rostlinami? Pokud nemůžete požádat někoho z rodiny nebo sousedů, aby je chodili pravidelně zalévat, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým vám pokojové rostliny nezvadnou, ani když budete pryč celý týden.
Článek
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou?
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou? Není nic jednoduššího než hodit špinavé oblečení do pračky, přidat prášek, aviváž a stisknout tlačítko. Praní prádla v pračce ale není taková brnkačka, jak se zdá. Její nesprávnou obsluhou totiž můžete nenávratně zničit svoje oblečení nebo zkrátit jeho životnost. Co tedy děláte při praní špatně a jak byste se tomu měli vyhnout? Řekneme vám to!
Článek
Banánová slupka nepatří do koše: Známe několik skvělých způsobů, jak ji použít!
Banánová slupka nepatří do koše: Známe několik skvělých způsobů, jak ji použít! Nejčastější věc, kterou uděláme s banánovou slupkou je, že ji hodíme do koše. To je ale škoda, protože se dát použít k řadě užitečných věcí. Banánová slupka má totiž desítky možných užití, a to hlavně v oblasti krásy a zdraví a taky péče o domácnost. K čemu všemu se tedy banánová slupka hodí?
Článek
Jablečný ocet: Kosmetický zázrak nejen pro krásnější vlasy a zdravou pleť
Jablečný ocet: Kosmetický zázrak nejen pro krásnější vlasy a zdravou pleť Nejenom jako zálivka na salát. Jablečný ocet má velmi široké využití také v kosmetice. Díky tomu, že obsahuje vitamíny A, B, C, kyselinu mléčnou a octovou, pektiny, draslík, fosfor vápník, chlor, křemík, sodík nebo hořčík, vám zajistí hlavně krásnější vlasy a zdravou pleť. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži!
Článek
Chcete se zbavit dotěrných vos? Vyrobte si účinné odpuzovače
Chcete se zbavit dotěrných vos? Vyrobte si účinné odpuzovače Stejně jako milujeme léto, tak nesnášíme dotěrné vosy. Jsou prakticky všude. Sotva si sednete s kávou a dortíkem na terase, nebo se zmrzlinovým pohárem na letní zahrádce restaurace, jdou po vás. A nedají pokoj a nedají. Pokud chcete mít od vos pokoj, vyzkoušejte následující tipy, díky kterým se jich konečně zbavíte.
Článek
Chytré vychytávky na letní party a grilování. Inspirujte se!
Chytré vychytávky na letní party a grilování. Inspirujte se! Co by to bylo za léto bez pořádné party pod širým nebem nebo bez pohodového grilování? Víte ale, že si je můžete udělat ještě příjemnějšími? Vyzkoušejte pár jednoduchých vychytávek, díky kterým bude vaše letní party nebo grilovačka s přáteli naprosto nezapomenutelná.
(6) Načíst více