Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu

Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu Zdroj: Dailymail.co.uk

Tento nádherný příběh dokazuje, že pokud svého partnera milujete, jste pro jeho štěstí schopni udělat skoro cokoliv. Pan a paní Kuroki spolu žili ve spokojeném manželství, jenže pak do jejich života vstoupila tragédie. Paní Kuroki ztratila zrak. Aby si mohla stále vychutnávat krásy života, její manžel jí vysázel voňavou květinovou zahradu.

Láska nezná hranic

Je to příběh jako z pohádky, který potvrzuje rčení, že láska nezná hranic. Pan a paní Kuroki po svém boku prožili šťastný a spokojený život.  Od roku 1956, kdy se vzali, hospodařili na své mléčné farmě na japonském venkově v Shintomi Town v prefektuře Miyazaki. Vychovali zde také dvě děti.

Práce na mléčné farmě byla velmi tvrdá. Manželský pár musel denně obstarávat stádo 60 krav, nezastavili se tak od svítání až do úsvitu. I když byl jejich život tvrdý, slíbili si, že až půjdou do důchodu, dopřejí si cestu kolem celého Japonska. Jenže osud jim v tom nepřál.

Zdroj: Mymodernmet.com

Romantické gesto, které pohladí duši

Pan a paní Kuroki jsou sezdáni už více než 60 let. Jenže po 30 letech společného života a těžké dřiny na farmě paní Kuroki zcela oslepla. Na vině byla cukrovka, kterou tato žena onemocněla už ve svých 52 letech.

Paní Kuroki byla smutná z toho, že už nebude moci absolvoval cestu, kterou si se svým manželem vysnila. Uzavřela se do sebe a nechtěla vycházet z domu. Začala ji zcela pohlcovat deprese. Její milující manžel se nechtěl dívat na to, jak jeho žena trpí a chřadne. Proto se rozhodl pro velmi neobvyklé romantické gesto, které ji pohladí na duši.

Koberce růžových květů z rostliny shibazakura

Celé dva roky pro svou milovanou manželku vytvářel voňavou květinovou zahradu. Na obrovském pozemku tak vznikly voňavé koberce růžových květů z okrasné rostliny zvané shibazakura. Pan Kuroki chtěl, aby si jeho manželka mohla po celý rok vychutnávat nádhernou vůni těchto květin, která ji bude navíc lákat k tomu, aby šla ven. A to se mu podařilo.

Zdroj: Beautifulnow.is Romantické gesto tohoto milujícího manžela nezůstalo bez odezvy. Na pozemek manželů Kuroki proudí davy turistů, obdivují nejen květinovou zahradu, ale i tento milostný příběh. Pan Kuroki to tak vlastně chtěl. Přál si, aby za jeho ženou chodili lidé na návštěvu, což jí opět vykouzlí úsměv na tváři.

Turistická atrakce

Už je to více než 13 let, kdy pan Kuroki vysel první semínka rostliny shibazakura. Zahrada, kterou vybudoval, ročně přitáhne tisícovky turistů nejen z celého Japonska. Tito lidé navíc doufají, že se potkají také s panem a paní Kuroki, kteří se často procházejí po okolí.

Zdroj: Flowerweb.com Pokud se chystáte do Japonska, určitě si nenechte ujít návštěvu květinové zahrady pana a paní Kuroki. Naplní vás láskou a štěstím.

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2019 14:06 Nahlásit obsah