Znáte orchidejové kompozice? Smíšená výsadba orchidejí spolu s dalšími rostlinami oživí vaši domácnost

Znáte orchidejové kompozice? Smíšená výsadba orchidejí spolu s dalšími rostlinami oživí vaši domácnost Zdroj: LandshaftDizajn.Ru

Orchidej je královnou mezi pokojovkami. Těšit se z její nádhery a pestrobarevných květů můžete dlouhé roky. Tedy pokud se o ni staráte s láskou a příkladnou péčí. Aby vás orchidejová krása těšila ještě víc, zkuste orchideje pěstovat ve smíšené výsadbě. Kompozice orchidejí s dalšími rostlinami je trendem zvlášť v zahraničí. Inspirujte se jí i vy!

Orchideje: Designový prvek, který se nikdy neokouká

Orchidejí není nikdy dost. Díky svým barvám a půvabu s nádechem exotičnosti mohou být zajímavým designovým prvkem. A to samy o sobě v květináči nebo v průhledné nádobě. Aby krása orchidejí ještě víc vynikla, vysaďte si je do nádoby spolu s dalšími květinami. Vytvoříte tak naprosto originální rostlinnou kompozici, která se stane ozdobou vašeho domova.

Smíšená výsadba orchidejí spolu s jinými rostlinami je opravdu zajímavým nápadem. Přinášíme vám tipy na pět kompozic orchidejí ve smíšené výsadbě, které nás zaujaly nejvíc.

Kokedama: Orchidej v mechové kouli

Zdroj: Pinterest.com Kokedama je japonský způsob pěstování pokojových rostlin. Nejoblíbenější květinou je v tomto případě právě orchidej, která je zasazena v mechové kouli. K tomu, abyste kokedamu vyrobili, potřebujete pouze orchidej, mech, substrát a rašelinu a na obmotání mechu provázek. Kokedamu si můžete buď zavěsit nebo položit na talířek s vodou.

Orchidej v kompozici se sukulenty

Zdroj: Pinterest.com V jednoduchosti je krása. Rostliny v této kompozici se navzájem doplňují. Musíme uznat, že vznešené orchideji to v kombinaci s nízkými sukulenty a mechem opravdu sluší.

Orchidejová kompozice: To pravé do koupelny

Zdroj: Pinterest.com O orchidejích je známo, že milují vlhké prostředí. V takové koupelně, v níž mají příhodné klima, jsou jako doma. Co si jejich květinovou kompozici vytvořit přímo ve sprše nebo v její blízkosti?

Orchideje v koupelně vysaďte s dalšími pokojovkami, které zbožňují vlhkost. Vsaďte třeba na aloe vera nebo bromélii. Díky této orchidejové kompozici ve vaší koupelně vytvoříte takřka tropickou atmosféru.

Orchidej v kombinaci s nízkými pokojovkami: To pravé do kuchyně

Zdroj: Howewelive.com Toužíte po originální dekoraci, kterou byste mohli oživit kuchyňský stůl? V tom případě vsaďte na orchidejovou kompozici doplněnou o mech a nízké druhy pokojových rostlin, jako je afelandra nebo kolopejka. Pohrajte si také se samotným stonkem orchidejí. Při troše snahy vytvoříte opravdu nádherný designový prvek své kuchyně.

Originální florárium vyzvedne krásu orchidejové kompozice na nový level

Zdroj: Assorti-market.com Orchideje spolu s dalšími rostlinami můžete vysadit také do skleněného florária. Nemusí mít pouze typický kulovitý tvar. Orchidejovým kompozicím velmi sluší zejména asymetrický tvar florária, pro který jsou jako stvořené.

Autor:
Publikováno: 1. 4. 2019 12:00 Nahlásit obsah