Kategorie Dobrá nálada

Článek
7 tipů, jak se zase cítit skvěle
7 tipů, jak se zase cítit skvěle Možná za to může celospolečenský stres z důvodu korony, možná za to může práce, možná za to můžete vy sama. Poslední dobou se cítíte mizerně a nevíte, jak z toho ven. Připadáte si neschopná, nic se vám nechce, do zrcadla se raději nekoukáte, vašim outfitům vládne černá a šedá. Tak dost. Je na čase sama se sebou něco udělat.
Článek
Poslouchání vánoční hudby zlepšuje náladu. Odbourává také stres a napětí, potvrzují psychologové
Poslouchání vánoční hudby zlepšuje náladu. Odbourává také stres a napětí, potvrzují psychologové Když v rádiu slyšíte song All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey, určitě vás zaplaví příjemná vánoční nálada. Tuto skutečnost potvrzují i psychologové, kteří tvrdí, že vánoční hudba umí výrazně zlepšit náladu. Při jejím poslechu se totiž v těle uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Proč tedy vánoční písničky neposlouchat každý den?
Článek
Ve střevech máme uložený druhý mozek, říkají vědci. Stav střevní mikroflóry ovlivňuje naši imunitu, náladu a vznik některých nemocí
Ve střevech máme uložený druhý mozek, říkají vědci. Stav střevní mikroflóry ovlivňuje naši imunitu, náladu a vznik některých nemocí O mikroflóře ukryté v našich střevech odborné kruhy mluví jako u našem druhém mozku. Toto druhé centrum obsahující přes 100 bilionů bakterií nám pomáhá rozkládat vlákninu, anebo podporuje funkci imunitního systému. Jak napovídají nejnovější vědecké výzkumy, náš druhý mozek výrazně ovlivňuje také naše chování a náladu.
Článek
Jídlo má vliv na naši psychiku: Co bychom měli jíst pro lepší náladu?
Jídlo má vliv na naši psychiku: Co bychom měli jíst pro lepší náladu? Složení jídelníčku a psychické zdraví je propojené víc, než si myslíte. Ač se některé potraviny tváří zdravě, mohou vám naopak uškodit. Co byste tedy měli jíst, abyste se cítili lépe a kterým potravinám byste se měli naopak vyhnout?