Chlapeček se setkal s profesionální fotbalistkou, která má stejné postižení jako on: Tato žena je pro něj životním vzorem

Chlapeček se setkal s profesionální fotbalistkou, která má stejné postižení jako on: Tato žena je pro něj životním vzorem Zdroj: Insideedition.com

Děti se zdravotním handicapem to mají v životě mnohem těžší než jejich zdraví vrstevníci. Rodiče malého chlapečka Josepha, který se narodil s nevyvinutou levou rukou, si ovšem myslí, že zdravotní handicap vás v životě nemusí příliš omezovat. Aby synkovi pozvedli sebevědomí, seznámili jej s úžasnou ženou, která má stejné postižení jako on.

Dvouletý chlapeček Joseph Tidd z americké Floridy přišel na svět bez části levé ruky. Této abnormality si lékař poprvé všimnul během ultrazvukového vyšetření, kdy se Joseph ukrýval ještě u maminky v bříšku. Malý Joseph konkrétně trpí postižením zvaným symbrachydactylom, které se u plodu rozvíjí ve 4. až 8. týdnu těhotenství, a to z dosud neznámé příčiny. Jedno dítě s tímto zdravotním postižením připadá na 30 tisíc zdravě narozených dětí.

„Když mi lékař tuto zprávu oznámil, byla jsem zrovna v 18. týdnu těhotenství. Po vyslechnutí verdiktu jsem se ocitla skoro na pokraji zhroucení. V hlavě mi proběhlo, jestli bude někdy mé dítě hrát basketbal, baseball a videohry. Když se pak ale Joseph narodil, všechny tyto starosti byly pryč,“ přiznává chlapcova máma Colleen.

Joseph je momentálně velmi šikovným a usměvavým chlapečkem. Jeho rodiče se snaží o to, aby ke svému postižení přistupoval s nadhledem a bral jej jako přirozenou součást sebe sama. Dostává se totiž do věku, kdy začíná chápat nejen okolní svět, ale lépe poznává i své tělo.

Z toho důvodu Josephovy rodiče připravili pro svého synka opravdu milé překvapení. Před několika měsíci jej seznámili s profesionální hráčkou fotbalu Carsonou Picketovou, která se stejně jako tento malý kluk narodila bez levé paže.

„K seznámení došlo během fotbalového zápasu. Joseph potkal někoho, kdo vypadal přesně jako on. Myslím, že mezi Josephem a Carson to byla prostě láska na první pohled,“ popisuje chlapcova maminka.

Carson Picketová, která profesionálně hraje fotbal za klub Orgando Pride, se pro dvouletého Josepha stala hrdinkou i velkým vzorem. Od svého seznámení se pravidelně setkávají na fotbalovém hřišti i v soukromí.

„Vždy, když se potkají, objímají se a smějí, jako kdyby se dlouho neviděli. Joseph vždy zkoumá Carsoninu ruku a uvědomuje si, že je stejná jako jeho. Carson, která se navzdory svému zdravotnímu handicapu profesionálně věnuje sportu, je pro Josepha obrovským vzorem. Díky ní si určitě v průběhu času uvědomí, že když něco chcete dělat, ani ta největší překážka vám nezabrání v tom, abyste to prostě dělali,“ uzavírá Josephova máma Colleen.

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2019 10:48 Nahlásit obsah