Kuriózní telefonáty na tísňové linky. Příběhy, které se skutečně staly

Kuriózní telefonáty na tísňové linky. Příběhy, které se skutečně staly Zdroj: Shutterstock

Jakmile se člověk dostane do nesnází, operátoři na tísňových linkách jsou zpravidla první, kteří daný problém vyslyší. Úloha operátorů je v tuto chvíli velmi důležitá, musí zhodnotit celou situaci, člověka uklidnit a snažit se mu pomoci.

Ať už zavoláte na jakoukoliv tísňovou linku, na druhém konci vždy sedí proškolený zaměstnanec, který je na obtížné a mnohdy stresující situace již zvyklý. Ne vždy však jde volajícímu člověku o život a někdy si právě tito operátoři vyslechnou kuriózní až vtipné historky, které i tak musí vyřešit jako profesionálové. O pár takových se podělila i jedna z operátorek pracující v Americe na tísňové lince 911.

Rybář bez licence

Jedna starší žena přibližně ve věku od 50 do 65 let volala na tísňovou linku 911 kvůli tomu, že uviděla rybáře, který nemá viditelné povolení k rybaření na klobouku. Když na místo dorazili policisté, zjistili, že rybář povolení měl, jen ho měl umístěné na vestě, což je podle této starší dámy zakázané. Poté si ještě postěžovala, že policisté nepřijeli okamžitě, a když přijeli, neměli zapnuté sirény.

Ukradená zlatá rybka

I u tohoto případu sehrála hlavní roli postarší dáma, která volala na linku kvůli tomu, že k ní měly údajně přiběhnout děti z ulice a ukradnout jí zlatou rybku z jezírka. Podle dalšího vyprávění však bylo patrné, že si na rodinu stěžuje opakovaně a není to ojedinělý případ. Operátorka do dnes nezjistila, co se s rybkou vlastně stalo.  

Zdroj: Shutterstock.com

Strašpytel

Jak tato operátorka dále uvádí, na tísňovou linku někteří občané volají pravidelně, a tak si tím vysloužili i vtipné přezdívky. Jedna žena, které přezdívají Chicken Little (strašpytel), volá vždy, když začne sněžit. Podle ní mraky padají z oblohy a úkolem policistů a hasičů je vrátit je tam nazpět. Vždy ji operátoři nebo policisté uklidní tak, že jí vysvětlí, že se jedná o mraky a ty se vrátí na oblohu samy, jakmile se vyčasí.

strana 1 / 4
Autor:
Publikováno: 28. 4. 2023 17:55 Nahlásit obsah