Létání s dětmi: Máma malé holčičky napsala otevřený dopis naštvanému spolucestujícímu

Létání s dětmi: Máma malé holčičky napsala otevřený dopis naštvanému spolucestujícímu Zdroj: Independent.co.uk

Když se řekne dítě v letadle, pro spoustu svobodných a bezdětných lidí jde doslova o noční můru. Zamýšleli jste se ale nad tím, jak se při cestování letadlem cítí samotné děti a jejich rodiče? Právě pro ně je několikahodinový let velmi stresující záležitostí a navíc musí často snášet nepříjemné pohledy spolucestujících.

Nejčastější obavy z létání mívají  rodiče nejmenších dětí. A to zvlášť tehdy, když se rozhodnou se svým dítětem absolvovat několikahodinový let vůbec poprvé. Rodiče si totiž nejsou předem jistí tím, jak jejich dítě let zvládne: Bude klidné, bude se nudit, bude zlobit, anebo bude plakat? A jak na dítě na palubě letadla budou reagovat ostatní spolucestující?

Podobné pocity zažívala také americká maminka a bloggerka Stephanie Hollifieldová, která se vydala poprvé na cestu letadlem se svou dvouletou dcerkou Haley.

Zdroj: Shutterstock.cz „Bylo to poprvé, co Haley letěla sama. Několik týdnů dopředu jsem si proto na internetu četla nejrůznější rady a tipy týkající se právě létání s malými dětmi. Aby se v letadle zabavila, vzala jsem jí s sebou hračky a stáhla jí do mobilu pohádky. Snažila jsem se udělat vše, co bylo v mých silách, abychom měly klidný let,“ vysvětluje maminka Stephanii.

Ovšem to, co následně v letadle zažila, nečekala ani přinejmenším. Pobyt a posléze samotný let jí hned od počátku znechutil spolucestující, který seděl o jedno sedadlo před ní a před její dcerkou. Speciálně pro něj proto sepsala otevřený dopis Gentlemanovi z letu 1451, který zveřejnila na svých facebookových stránkách.

„Poprvé jsem si vás všimla, jak jste si nahlas povzdechl, když jste nás s dcerkou uviděl na palubě letadla. Jakmile jsme si sedly za vás, bylo jasné, že jste naštvaný už jenom naší přítomností. Moje holčička si ze začátku pouze hrála a smála se. Asi to podle vás bylo moc nahlas, když se vám to tak nelíbilo. Přemýšlela jsem, jestli máte špatný den, nebo se tak chováte úplně běžně. Zajímalo mě, co říká na vaše chování vaše žena a zda máte vůbec děti,“ vyznává se americká maminka na začátku otevřeného dopisu.

Stephanie přiznává, že první let své dcerky brala jako dobrodružství a novou zkušenost, zároveň byla nervózní, jak to všechno dopadne. Když letadlo vzlétlo, malá Haley začala plakat a byla k neutišení. V tu chvíli se na ně „gentleman“ pouze s výčitkami v očích podíval a pak se naštvaně otočil zády.

Zdroj: Shutterstock.cz „Omlouvala jsem se všem kolem mě. Skoro jsem začala plakat. Cítila jsem vinu a hanbu za to, že se nedokážu postarat o své dítě a utišit jej. V tu chvíli k malé přišla letuška a dala jí kelímek s brčkem. Dcerka se jako zázrakem uklidnila. Poté došla ještě další letuška, která mě i dcerku uchlácholila slovy, že létání je pro každého obtížné a my si vedeme naprosto skvěle,“ pokračuje Stephanie.

Laskavost letušek uklidnila malou Haley a také maminka Stephanie se díky jejich přístupu cítila mnohem lépe. Sama Stephanie, jejíž facebookový otevřený dopis sdílely a pozitivně komentovaly tisícovky lidí, říká, že k rodičům s dětmi by se v letadle ostatní cestující měli chovat přívětivě. Vůbec by je neměli považovat za něco obtěžujícího a rušivého a v případě potřeby by jim měli sami od sebe umět podat pomocnou ruku. Vždyť dříve byli taky sami dětmi.

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah