"Mám amputovanou nohu, ale beru to pozitivně," říká dívka, které její handicap otevřel cestu k modelingu

"Mám amputovanou nohu, ale beru to pozitivně," říká dívka, které její handicap otevřel cestu k modelingu Zdroj: Metro.co.uk

Mladá Britka Bernadette Hagansová prošla v posledním roce těžkou životní zkouškou. Lékaři jí nečekaně diagnostikovali rakovinu, v důsledku čehož musela okamžitě podstoupit amputaci pravé nohy. Bernadette se tento životní předěl snaží brát pozitivně. Na základě svého tělesného handicapu dokonce nedávno podepsala smlouvu s modelingovou agenturou.

Když 23letá Bernadette Hagansová poprvé ucítila šílenou bolest v pravé noze, vůbec tomu nevěnovala pozornost. Myslela si, že ji noha bolí kvůli tomu, že musí pravidelně po svých vyšlapat několik pater do svého nového bytu.

„Noha mě začala paradoxně bolet, když jsem se stěhovala do nového bytu. Nacházel se v nejvyšším patře budovy. Proto jsem tuto nepříjemnou bolest přičítala obrovskému množství schodů, které jsem musela pokaždé absolvovat. Nejprve jsem si myslela, že to nic není, ale když se bolest zhoršovala, začala jsem se bát,“ přiznává dívka z britského Belfastu.

Zdroj: Metro.co.uk Bolest nohy se zhoršovala. Šlo o bodavou bolest, která prostupovala celou Bernadettinou pravou nohou. Když měla ujít kratší vzdálenosti, cítila, jako kdyby byla její noha mrtvá.

„Šla jsem proto na vyšetření během pracovní přestávky. Nikomu jsem o svém podezření neřekla, protože jsem nechtěla, aby se o mě kdokoliv bál,“ říká Bernadette.

Její podezření se ale potvrdilo. Lékaři jí diagnostikovali vážnou rakovinu měkkých tkání, nazývanou synoviální sarkom. Rakovinový nádor byl přitom zamotaný kolem nervů a cév. Aby si Bernadette zachránila život, musela proto ve svých 22letech svolit k amputaci své nemocné pravé nohy.

Zdroj: Metro.co.uk „Když mi to lékaři oznámili, neplakala jsem. Měla jsem to štěstí, že jsem měla obě nohy celých 22 let. Někteří lidé se narodí i bez nich,“ popisuje odvážná dívka, které lékaři amputovali pravou nohu v říjnu loňského roku. Amputace trvala šest hodin a dívka musela zůstat v nemocnici ještě dalších osm dnů po operaci.

V životě Bernadetty nastal obrovský zvrat, se kterým se vypořádala i díky obrovské podpoře svých nejbližších. Bernadette se měsíce učila chodit se svou novou protetickou nohou. Učila se dělat běžné věci jinak, než byla dříve zvyklá. Musela navíc přijmout své tělo, které po amputaci pravé nohy vypadalo jinak než dříve.

Zdroj: Metro.co.uk Amputace pravé nohy Bernadettě zachránila život. I když je momentálně bez rakoviny, stále je tu riziko, že v budoucnu bude muset podstoupit chemoterapii. Tato mladá Britka je ale vděčná za to, že je nyní zdravá. Její obrovská proměna jí navíc otevřela dveře k novým příležitostem.

Bernadettu totiž ke spolupráci oslovil manažer britské modelingové agentury. Dívka jeho nabídku s nadšením přijala. „Chci ostatním ukázat, že váš život se nezastaví ani po amputaci. I bez své nohy se můžete stále cítit dobře. To by si měli uvědomit i další lidé, kteří museli tento zákrok podstoupit. Amputací zkrátka život nekončí,“ upozorňuje mladá dívka, která aspiruje na dráhu výjimečné modelky.

Autor:
Publikováno: 18. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah