Mladý australský táta přišel kvůli koronaviru o práci. O pár dnů později vyhrál v loterii jackpot

Mladý australský táta přišel kvůli koronaviru o práci. O pár dnů později vyhrál v loterii jackpot Zdroj: Shutterstock.com

Měl štěstí v neštěstí. Právě to může v současnosti říct jeden dvacetiletý Australan, který se nedávno stal čerstvým tatínkem. Když se mu narodila dcerka, přišel zrovna kvůli koronavirové krizi o práci. Tento muž, který si nepřál říct médiím své jméno, však o pár dnů později vyhrál v loterii neuvěřitelných pět milionů australských dolarů.

Výpověď ze zaměstnání mladého tatínka nemile překvapila

Pandemie koronaviru zasáhla do životů nás všech. A to nejen po zdravotní, ale i ekonomické stránce. Nemálo lidí totiž kvůli krizi, která vznikla v důsledku šířícího se onemocnění COVID-19, přišlo o práci. Koronavirová krize zasáhla také do života mladého tatínka z australského města Adelaide.

Tento dvacetiletý muž, který si nepřál, aby média znala jeho jméno, se stal tatínkem malé dcerky teprve nedávno. Musel se proto otáčet, aby zajistil celou svou rodinu a dopřál jí vše, co potřebuje. Náhlá výpověď ze zaměstnání se však pro tohoto mladého tatínka a jeho rodinu stala obrovskou čárou přes rozpočet.

Zdroj: Shutterstock.com Když se dozvěděl o výhře, celou noc nespal

Když už mu nepřálo štěstí v práci, řekl si, že si alespoň vsadí přes internet v australské loterii Set for Life. Poté, co si kontroloval svůj online účet, nemohl věřit svým očím. „Stalo se to večer. Probudil jsem svou ženu, abych jí řekl, co jsem se dozvěděl, a ona křičela štěstím. Nespali jsme celou noc. Povídali jsme si o naší budoucnosti i o tom, co budeme s penězi dělat,“ popisuje muž.

Jsem opět šťastný, říká mladý táta

V loterii Set for Life získal hlavní výhru o hodnotě téměř pět milionů dolarů. Celá částka mu ovšem nebude vyplacena přímo na ruku. Po následujících dvacet let bude dostávat každý měsíc dvacet tisíc australských dolarů.

„Je to úžasný pocit. Nedávno jsem kvůli koronaviru přišel o práci. Díky výhře se mi konečně ulevilo. V poslední době jsem byl velmi vystresovaný, ale teď jsem šťastný,“ prozradil mladý australský tatínek, který měl doslova štěstí v neštěstí.

Autor:
Publikováno: 20. 4. 2020 11:45 Nahlásit obsah