Mladý pár zachránil veverčí mládě před jistou smrtí: Z veverky Thumbeliny je teď hvězda Instagramu

Mladý pár zachránil veverčí mládě před jistou smrtí: Z veverky Thumbeliny je teď hvězda Instagramu Zdroj: Instagram.com @little_thumbelina_girl

Malá veverka Thumbelina se narodila jednoho březnového rána roku 2018 v New Yorku. Ovšem v 10. patře výškového domu přímo v lidské posteli. Kvůli probíhající stavbě totiž lidé původní veverčí hnízdo zničili, a tak se veverčí máma v touze po bezpečí svých potomků vydala otevřeným oknem do lidského obydlí, kde porodila dvě mláďata.

Veverčí maminka pracovala tvrdě, jak mohla. Ke svým čerstvě narozeným miminkům přinášela kousky listů a větviček. Sám majitel bytu, který později přišel z práce, byl překvapen, když ve své posteli našel dvě malá růžová stvoření, která byla obskládaná šiškami a větvičkami.

Tento muž se s žádostí o pomoc obrátil na Michaela a Christinu, kteří v New Yorku pracují jako zachránci volně žijících zvířat. „Když jsme dojeli na místo, celé hodiny jsme se snažili mláďata znovu spojit s jejich mámou. Ta ale stále odmítala vzít si s sebou své děti zpátky do volné přírody. Namísto toho vnášela do pokoje další větvičky a pak se zkrátka rozhodla, že se už prostě nevrátí,“ popisuje zvířecí záchranář Michael.

Jedno mláďátko bohužel za pár hodin zemřelo. Přežila jenom jeho větší sestra, které dal mladý záchranářský pár jméno Thumbelina. Christina a Michael dělali vše, co bylo v jejich silách, aby mohli Thumbelinu – stejně jako další zachráněné veverky – později vrátit do volné přírody. Ale v případě této veverky bylo vše jinak.

„Thumbelina je jiná než ostatní veverky. Vzhledem k tomu, že jsme ji zachránili, když byla na světě jenom několik hodin, neměla nikdy šanci se spojit s vlastním druhem. Vypiplali jsme ji z nejhoršího a ona nás bere jako své rodiče. Naopak dalších veverek se bojí, často se leká i vlastního obrazu v zrcadle. Nemá ráda zimu a stresuje ji, když musí být venku na volném prostoru. Sám veterinář nám řekl, že její návrat do volné přírody je absolutně nevhodný,“ říká veverčin adoptivní táta Michael.

Veverka Thumbelina nejraději tráví své dny s Christinou a Michaelem. Stalo se z ní šťastné, milující a hravé zvířátko, které si rádo pochutnává na rukole, avokádu a cukrovém hrášku. Aby to nebylo málo, z Thumbeliny je i hvězda internetu. Jenom na Instagramu má přes 166 tisíc sledujících. Lidé si oblíbili také její videa na YouTube.

Christina a Michael však upozorňují, že rozhodně nechtějí z příběhu této veverky nějak komerčně těžit. „Thumbelina je spíš ambasadorkou všech volně žijících zvířat. Díky ní můžeme lidi učit, aby respektovali přírodu a byli ohleduplní ke všem volně žijícím zvířatům. Thumbelina navíc šíří jedno podstatné poselství, a to že každý malý život je velký pro toho, kdo jej žije,“ zakončuje zvířecí záchranář Michael.

Autor:
Publikováno: 6. 6. 2019 14:00 Nahlásit obsah